תחרות הגלישה בנטפליקס

יום א', 30 ביוני 2019
 
לאחר שנטפליקס העלתה את מחירי החבילות בישראל; "כלכליסט" בדק את מדד הגלישה החודשי שלה (ISP) ומציין באיזו חברה מהירות הגלישה היא הגבוהה ביותר 
 
לאחר גל הוזלות ופיתויים - זה היה צפוי, נטפליקס העלתה את מחירי החבילות בישראל. משקיעים מציינים שכשיש לך כ-140 מיליון מנויים ברחבי העולם, אתה מרשה לעצמך לקחת סיכון ולשחק עם כמה מהם.
וכך המחירים של נטפליקס עולים למרות שסלקום השיקה שת"פ עם נטפליקס - והגבירה את הלחץ על פרטנר.
וכך נבדק מדד הגלישה של נטפליקס (ISP) המתפרסם מידי חודש ומודד את ביצועי תכני נטפליקס בשעות העומס בהקר לספקי שירותי האינטרנט המובילים בעולם.
 
לפי הנתונים בישראל, מהירות הגלישה בפרטנר בשעות העומס בחודש אפריל הייתה הגבוהה ביותר, 4.24 מגה ביט לשנייה. אחריה ניצבת HOT עם מהירות של 4.10 מגה ביט לשנייה ובמקום השלישי סלקום עם 4.04 מגב בייט לשנייה. במקום האחרון מבין ספקי האינטרנט הגדולים נמצאת דווקא בזק בינלאומי, המתהדרת בכבל תת ימי, עם מהירות של 3.88 מגה בייט לשנייה. פרטנר, אגב, מחזיקה בתואר מספטמבר 2018 ברציפות, אז עקפה את HOT.
 
ומה מצבנו ביחס לאירופה? המהירות הגבוהה ביותר שנמדדה היא בלוקסמבורג, 4.68 מגה ביט לשנייה, מה שמציב אותנו במקום העשירי מבין מדינות אירופה, הרבה לפני צרפת (מקום 15) ואיטליה (מקום 22).
מצבה של אירופה טוב יותר משאר חלקי העולם. באמריקה המהירות הגבוהה ביותר שנמדדה היא 4.58 מגה ביט לשנייה בצ'ילה, לפני ארה"ב שם נמדדה מהירות של 4.39 מגה ביט לשנייה. באסיה מי שמובילה את הטבלה היא הונג-קונג עם 4.54 מגה ביט לשנייה.