עוד חברת דגל ישראלית מחסלת את עצמה

יום ה', 8 בפברואר 2018

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

-
חברת Mexichem, מובילה עולמית בתחום ייצור צינורות פלסטיק ואחת מחברות הכימיה והפטרוכימיה הגדולות בעולם, השלימה את רכישת 80% ממניות חברת נטפים, לאחר שכל האישורים הרגולטוריים הנדרשים התקבלו והתנאים המקדימים על פי הסכם הרכישה הושלמו. הרכישה בוצעה לפי שווי כולל של 1.895 מיליארד דולר, קיבוץ חצרים ישמור על החזקה של 20% בחברה. Mexichemהינה חברה ציבורית ונסחרת בבורסה במקסיקו בשווי של למעלה מ-6 מיליארד דולר.

חברת נטפים, אשר נוסדה בקיבוץ חצרים בשנת 1965, היא החלוצה העולמית בתחום ההשקיה בטפטוף. לאורך השנים צמחה החברה והפכה להיות מובילה עולמית בתחום הפתרונות להשקיה חכמה.הפתרונות שנטפים מספקת מסייעים למיליוני חקלאים להגדיל באופן משמעותי את היבול תוך חיסכון במים ותשומות חקלאיות נוספות כגון – דשנים, חומרי הדברה וכח אדם.

בשנים האחרונות הציגה נטפים תוצאות כספיות מרשימות עם צמיחה משמעותית במכירות ושיפור ברווחיות, תוך השקעה בחדירה לשווקים חדשים והרחבת השירותים והפתרונות המוצעים ללקוח. היסודות החזקים של החברה, תוצאותיה הכספיות, ופוטנציאל הצמיחה הגבוה, הובילו את Mexichemלהחלטה להשקיע בנטפים ולחזק את פעילותה בתחום החקלאות.

טוענים כי העסקה תחזק את מעמדה העולמי המוביל של נטפים בתחום ההשקיה החכמה, תוך מינוף משאביה של Mexichem, פריסתה הגאוגרפית, xkהמוצרים וניסיונה התפעולי רב השנים.

מבטיחים כי נטפים תשמר את מטה והנהלת החברה, וכן את ליבת פעילותה בישראל. מנכ"ל החברה, רן מידן, ימשיך בתפקידו בהובלת נטפים.

הניסיון עם חברות נרכשות אחרות מראה כי ההבטחות הטובות נשארות על הנייר בלבד.