סוללה נידת למכוניות חשמליות

יום ג', 25 ביולי 2017
הסטרטאפ הגרמני, BVB Innovate, מפתח סוללה ניידת לטעינת רכבים חשמליים. את הסוללה, המועמסת  על נגרר, ניתן למקם בקלות בנקודות אסטרטגיות לאורך כבישים ובאתרים חיוניים, והיא אף מאפשרת לבצע טעינה תוך כדי נסיעה.
 
לצורך תכנון המוצר המהפכני, בחר BVB בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס, ובפתרון הייעודי לתעשייה Mobility Accelerator בענן. הפתרון של דאסו סיסטמס מאפשר לחברה לשתף פעולה בענן עם מעצבים ויצרנים חיצוניים, לרכז את כל הנתונים והידע במקום אחד לצורך שימוש חוזר, ולבצע אנליזה ובחינה וירטואלית של התכנון החדשני
אנליסטים מציינים כי החזון של ד”ר מנפרד באומרטנר, מייסד BVB, שחשב על רעיון הסוללה הניידת לפני 10 שנים, הוא שכולם יחוו את ההנאה של נהיגה במכונית חשמלית, ללא חשש להישאר עם סוללה ריקה באמצע כביש מהיר ללא תחנת טעינה.
 
“ב- BVB אנו אוהבים ניידות חופשית. הסוללה הניידת שלנו, ה- Mobat, מועמסת על נגרר ויכולה להיות ממוקמת בכל מקום בו אתה מחנה, או להתחבר למכונית כדי לטעון את הסוללה בזמן שאתה נוהג כדי להאריך את טווח הנסיעה”, מסביר באומגרטנר. “מכוניות חשמליות מסוימות יכולות לנסוע 200 עד 300 קילומטרים אבל הן יקרות, ודורשות תחנות לסופר-טעינה כדי לטעון את הסוללות שלהן. עם Mobat, אתה יכול לטעון את המכונית בכל מקום ב- 15 דקות עד שעה, תלוי ביצרן, וללא צורך בתשתית טעינה יקרה”.