שליטה מרחוק על מוביל הילדים

יום ב', 14 באוגוסט 2017
איך לנטר את התנהגות הילדים ברשת החברתית ובאינטרנט בכלל?
משפחה בריטית יצאה למאבק.
 
מדובר בישום המאפשר להורים "לקרקע" את הילדים שלהם דיגיטלית ולשלוט על הטלפונים החכמים שלהם.
אפליקציה  בשם SafeToNet, מאפשרת להורים להשבית אפליקציות אחרות בהתקנים ניידים של ילדים, לעקוב אחר אתרי האינטרנט שאליהם הם ניגשים ואם יש צורך בכך, היא מאפשרת להם לכבות את הטלפון.
 
האפליקציה היא תגובה לפחדים גוברים על הסכנות הנשקפות על ידי גישה חופשית של ילדים לאינטרנט ולטכנולוגיה הניידת.
 
ריצ'רד פורסי, היוצר והמנכ"ל של SafeToNet, אמר כי הוא חש חובה לפעול כאשר ראה את ילדיו "קוברים את ראשיהם ברשתות חברתיות".
 
"בימים שחלפו, אם רצית שילד יניח את הטלפון שלו, היה רגע של סכסוך", הוסיף. "התוכנה שלנו מאפשרת לך לנעול מרחוק את המכשיר של הילד שלך, בין אם זה ליד השולחן או אם זה בחדר השינה שלהם וזה הזמן לישון.
 
"רשתות חברתיות הן המערב הפרוע, הן לגמרי מחוץ לשליטה, ראיתי את כל הדברים האיומים האלה במחקר שלי, הייתי מופתע לחלוטין.
 
"אנחנו קיימים כדי לחסום תוכן מזיק לפני שהוא נראה ולפני שהנזק נעשה, אם אתה אומר לאמא, 'הבת שלך ראתה עריפת ראש ציבורית', כבר מאוחר מדי, הנזק נעשה".
 
מר Pursey הוסיף כי היישום גם מאפשר להורים להסדיר את שעות ופעילות היום, כאשר הילדים שבויים  באמצעות מוביילים שלהם, וזאת בעזרת טיימר מרחוק המאפשר להם לכבות מובייל לפני השינה".
 
SafeToNet, אשר נבדק בבתי הספר הוא עתה שותף רשמי של שבוע אנטי בריונות, גם יעודכן מאוחר יותר השנה לכלול מסנן אשר יחסום ויירט יותר מסרים מזיקים לפני שילד יכול לראות אותם.
 
הכלי החדש ישתמש באינטליגנציה מלאכותית כדי ללמוד דפוס התנהגות נורמלי של הילד, כגון עם מי הם מדברים ומה הם אומרים, כדי לסנן תוכן זדוני.
 
בארה"ב נמסר כי עשרות בתי ספר ברחבי הארץ יבדקו את היישום בתחילת השנה האקדמית.
 
האפליקציה התקבלה בברכה על ידי מנהלh בתh ספר אשר אמר אמרו כי זה יתמוך במאמצים לחנך ילדים לבטיחות חכמה.
 
"כלים כמו SafeToNet הם חיוניים גם לעתיד הלימודים כפי שהם ולא רק כדי לשמור על הילדים בטוחים, אלא גם לאפשר להם לחקור בביטחון את פוטנציאל הלמידה של העידן הדיגיטלי ללא חשש של התעללות והתקפה", אומרים המפתחים..