מלחמת משרד התקשורת בבזק על הורדת תעריפים

יום ד', 16 בדצמבר 2020

מי שחושב כי הודעת שר התקשורת הפורש יועז הנדל על הוזלה ניכרת בתעריפי בזק (המפוקחים על ידי הממשלה ) בתחום התקשורת הקווית  - אינו מכיר את הגרידיות הגורפת של חברה מונופוליסטית זו.

באיחור של כ-20 שנה החליט משרד התקשורת לטפל בתעריפים שגובה מונופול בזק על השימוש בקווים הנייחים. מדובר בהורדה של דמי השימוש הקבועים הנגבים גם ממי שלא משתמש כמעט בטלפון,  ב-60 אחוז.

מעריכים כי הקטנה זו של דמי השימוש יגרע מהכנסות בזק כ-330 מיליון שקל לשנה. מה שגרם לנפילה במחיר מנייתה בבורסה.

נראה כי התערבות  מוצדקת זו במחירים באה לאחר שכשלו כל המאמצים ליצור חבילות בנות תחרות לשירותי הקווים של בזק.

כצפוי הנהלת בזק  לא אחרה מלהגיב.  בהודועת החברה נאמר כי  "עצוב לראות שדווקא ערב השקת רשת הסיבים האופטיים של בזק, פרוייקט התקשורת הגדול והשאפתני ביותר שנעשה אי פעם בשוק התקשורת בישראל בעלות של מיליארדי שקלים, מפרסם משרד התקשורת שימוע קיצוני ולא מידתי, הנשען על הנחות עבודה לא מבוססות, ומציב את ישראל כמדינה היחידה בעולם המפקחת על שירותי טלפוניה קמעונאיים במאה ה–21. שירותי הטלפוניה של בזק ניתנים במחירים הנמוכים ביותר, לצד רמת השירות הגבוהה ביותר, בהשוואה לכל חברות התקשורת בעולם. צר לנו כי דווקא שירותים אלו המסופקים לכל אזרח ובכל נקודת ישוב בישראל, הופכים לכלי במשחק פוליטי מיותר, תוך שימוש ברגולציה בולשביקית שחשבנו שכבר עברה מן העולם. אנו מקווים שהשימוע בעניין יעשה בלב פתוח ונפש חפצה, באופן אשר יביא לתיקון חד במתווה המוצע".