עסקים גם בימי קורונה - אקזיט של 1.15 מיליארד דולר

יום א', 22 במרץ 2020
 
עסקת ענק באמצע משבר הקורונה: קרן ההשקעות הפרטית האמריקאית הלמן פרידמן רכשה את השליטה בחברת הסייבר הישראלית צ'קמרקס (Checkmarx), בעסקת מזומן לפי שווי של 1.15 מיליארד דולר. 
 
החברה נוסדה ב-2006 על ידי מומחה הסייבר הישראלי מתי סימן אשר מכהן בתור הטכנולוג הראשי. המנכ"ל הנוכחי עמנואל בן זקן הצטרף אליו ממש בתחילת הדרך. בעלת המניות הגדולה בחברה הייתה אינסייט האמריקאית, שרכשה את השליטה בה ב-2015 לפי שווי של 120 מיליון דולר.
 
החברה מפתחת תוכנה לאבטחת אפליקציות, המיועדת לזיהוי ותיקון חולשות אבטחה בקוד המקור וכן חסימת פרצות אבטחה באפליקציות ווב ומובייל. מוצר הדגל של החברה הוא מערכת אשר מנתחת קודי תוכנה ומאתרת, כבר בשלב הפיתוח המוקדם, פרצות אבטחה אפשריות.
 
לגבי ההשפעה של משבר הקורונה אמר בן זקן ל"גלובס": "יש פה אי וודאות אמיתית ואי אפשר לדעת מה יקרה מחר אבל לא עצרנו והאמנו בערך החברה. קונה כזה לא קונה כי יש קורונה היום אלא כי הם מסתכלים על עוד חמש ו-10 שנים. העסקה נסגרה במשך שעות הבוקר המוקדמות, והרקע של תחושת סוף העולם נתן תחושה לא אמיתית לכל העסקה. כשברקע הבורסה נופלת ועם סגר אווירי, חלק ניכר מהפגישות התבצעו מרחוק כשבדרך כלל עסקאות בסדר גודל כזה מתבצעות פנים אל פנים".