מיקרוסופט תפטר גם בישראל

יום א', 9 ביולי 2017

חרב הפיטורים  המונפת עתה על ידי הנהלת מיקרוסופט ברמה העולמית, תפגע גם בישראל. כאן צפויים פיטורים בעיקר בחטיבות השיווק והמכירות וברמת ההנהלה. כפי שכבר פורסם ב-SoftNews

ענקית הטכנולוגיה מתכננת לבצע שינויים על מנת להתמקד במכירות בתחום הענן. ככל הנראה שעיקר הפיטורים יתבצעו בקבוצות השיווק והמכירה

מיקרוסופט מתכננת לבצע ארגון מחדש של פעילות המכירות הגלובלית שלה, שיכלול גם פיטורים בהיקף לא ידוע – כך לפי דיווח של בלומברג. המהלך עתיד להוות את השינוי המשמעותי ביותר בפעילות המכירות של מיקרוסופט מזה שנים, ולהשפיע גם על פעילות השיווק המקומית במדינות שונות.
מיקרוסופט מחזיקה בישראל פעילות מכירות ושיווק נרחבת, באמצעות מיקרוסופט ישראל. החברה בישראל מעסיקה 1300 עובדים  והיא גדלה לאחר שבאחרונה רכשה בעשרות מליוני דולרים שתי חברת סטארטאפ - הקסדייט וקלאודין  בתחומי הסיבר והענן.
חברת התוכנה צפויה להכריז על המהלך המלא בימים אלה והוא עתיד להקיף את קבוצת המכירות והשיווק את חטיבת Worldwide Commercial Business. לדברי מקורות, הארגון מחדש נועד להגביר את המיקוד במכירות שירותי ענן.

 

 

מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה ממקד את החברה למכירת שירותי ענןמנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה ממקד את החברה למכירת שירותי ענן

 

 

מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, מיישם בחברה מדיניות של ענן ומובייל תחילה, והשינוי בפעילות המכירות מצטרף לתהליכי פיתוח מוגברים של שירותי הענן שלה. כמעט מאז הקמתה התמקדה מיקרוסופט בפיתוח ומכירת תוכנה ומערכות הפעלה למחשבים אישיים ולשרתים.

 

אף שבשנים האחרונות השקיעה החברה משאבים ניכרים בהקמת שירותי ענן שונים, נתח השוק שלה כיום הוא השני בגודלו אחרי אמזון, אך יש לה עדיין כברת דרך על מנת להתקרב לאחרונה. שינוי מערך המכירות נועד לסייע לחברה לצמצם את הפער.

 

מיקרוסופט סירבה להגיב לדיווח

.