מיקרוסופט מקימה מרכז חדש בהרצליה

יום ד', 2 באוגוסט 2017

בניגוד לידיעות  מידי פעם כי מיקרוסופט מצמצמת את פעולותיה בכמה תחומים (כולל סוף עידן התמיכה בווינדוס פון)  - החברה דווקא מתקדמת להקמת מרכז ענק .בהרצליה. 

במבנה יפעלו גם מרכז המו"פ של החברה וגם מטה הפעילות העסקית; הוא צפוי לאכלס אלפי עובדים וומערך גיבוי "ענן".
הקמפוס יוקם בעלות של מאות מיליוני שקלים ויושלם במהלך 2020
 
מדובר בקמפוס חדש לחלוטין בגודל 43,000 מ"ר, שנבנה בימים אלה באיזור התעשייה הדרומי של הרצליה בשיתוף גורמים פיננסיים פרטיים. 
 
מיקרוסופט מעסיקה כיום יותר מ-1,000 עובדים והקמפוס החדש יוכל לאכלס אלפים. כלל הפעילות העסקית ופעילויות הפיתוח שכיום מבוצעות ברעננה ובהרצליה ירוכזו במבנה החדש והוא יכלול מרכז חדשנות שידגים את טכנולוגיות החברה למבקרים. מיקרוסופט תשקיע בקמפוס מאות מיליוני שקלים ותחכור את המבנה מהמשקיעים ל-15 שנה עם אופציות להארכה.
חכירת המבנה תהיה מידי החברות תדהר, אקרו וקנדה ישראל.
 
תכנון המבנה התבצע בין היתר, באמצעות פלטפורמת הולולנס של החברה ושירותי Azure. 
 
ענקית התוכנה פועלת בארץ באמצעות שני גופים: מיקרוסופט מו"פ בהרצליה (בהנהלת יורם יעקובי) - מרכז פיתוח וחדשנות אסטרטגי, ומיקרוסופט ישראל שברעננה (בהנהלת שלי לנצמן) המקדם מוצרי ענן וטרנספורמציה דיגיטלית של ארגונים במגזר העסקי והממשלתי. בהתאם לאסטרטגיית הנהגת החברה, גם מיקרוסופט ישראל מתמקדת בארבע השנים האחרונות בתחומי התוכנה למיניהם, ביניהם ליווי גופים פרטיים, ארגוניים ומוסדיים במעבר לענן.
 
מרכז הפיתוח בישראל הוא אחד משלושת המרכזים המובילים של החברה מחוץ לארה"ב ולצד ההנהלה בהרצליה, פועל גם בחיפה ובנצרת. הוא מתמקד בפיתוחי בינה עסקית, בינה מלאכותית, מנועי המלצות ואבטחה. בנוסף, חלקים מסוימים ב-Surface, מחשב הדגל של מיקרוסופט, מפותחים בישראל