אורקם - גיוס צנוע וערך שוק מוגזם

יום ג', 20 בפברואר 2018

 

אורקם של מייסדי מובילאיי  הגיעה לשווי שוק של מיליארד דולר, הנראה לכמה מומחים כמוגזם.
 
החברה, המפתחת טכנולוגיה לבישה פורצת דרך בתחום הראייה המלאכותית סיימה סבב גיוס נוסף של 30.4 מיליון דולר
 
הגיוס הובל על ידי המשקיעים המוסדיים הישראליים: כלל ביטוח ומיטב דש. כמו כן, רוב המשקיעים הקיימים באורקם בחרו להצטרף לגיוס הנוכחי כמו שעשו בגיוסים הקודמים.  
 
"סבב גיוס משמעותי זה יתרום להאצת מאמצי הפיתוח, המאפשר לאורקם להעצים אנשים בעלי לקות ראייה, עיוורון וקשיי קריאה, כולל דיסלקציה או אלה שחווים עייפות בקריאה, ללמוד, לעבוד ולחיות את חייהם במידה גבוהה של עצמאות ", אמר זיו אבירם, מייסד שותף, נשיא ומנכ"ל חברת אורקם.
 
המכשיר שפיתחה אורקם OrCam MyEye 2.0  קורא בקול כל טקסט מודפס מכל משטח, בדיסקרטיות ובזמן אמת. בנוסף, הטכנולוגיה מאפשרת זיהוי פרצופים בסיטואציות חברתיות שונות, זיהוי מוצרים, זיהוי צבעים וזיהוי שטרות כסף, כך שהיא מספקת רמה גבוהה של עצמאות למשתמש. במכשיר מוטמעת הטכנולוגיה הלבישה בתחום הראייה המלאכותית המופעלת על ידי מחוות הצבעה אינטואיטיבית או על ידי הפניית מבטו של הלובש - דבר המאפשר שימוש במכשיר ללא ידיים, וללא שימוש בטלפון חכם. המכשיר מתחבר לכל זוג משקפי קריאה או משקפי שמש באמצעות מגנט ושוקל רק 22.5 גרם. 
 
סבב הגיוס האחרון התרחש לאחר ההשקה של הדור הבא של מוצר החברה, בדצמבר 2017. ?עם OrCam MyEye 2.0 פיתחנו פתרון מקצה לקצה שעוסק בראייה הממוחשבת, לא רק בעקרון הזרימה, אלא גם בממשק המשתמש עצמו", אמר פרופ' אמנון שעשוע, מייסד משותף, יו"ר ומנהל הטכנולוגיה.
 
עתה החברה מגייסת עוד מהנדסים אשר יהוו חלק מחוד החנית בפיתוחים פורצי דרך נוספים.
 
אורקם הוקמה בשנת 2010 על ידי פרופ' אמנון שעשוע, וזיו אבירם אשר ייסדו גם את חברת Mobileye המייצרת מערכות התראה למניעת תאונות. לאחרונה נמכרה מובילאיי לאינטל בסכום של 15.3 מיליארד דולרים.