הליגה נגד השמצה מתגייסת למאבק בפגעי הרשתות החברתיות

יום א', 9 ביוני 2019
 
בעקבות הודעתה של YouTube, כי תפעלת להפחתת  התוכן הקיצוני השקרי, והמשמיץ הקיים בפלטפורמה, כולל תכנים גזעניים ואנטישמים של תומכי העליונות הלבנה, תיאוריות קונספירציה והכחשת שואה, מסרה הליגה נגד השמצה:
 
"שנאה ברשת וקיצוניות מהוות איום משמעותי - החל שימוש בדעות קדומות כנשק כנגד קהילות מודרות, השתקת קולות באמצעות הפחדה, ושימוש ברשת החברתית ככלי גיוס עבור קבוצות שנאה שבשוליים. 
אלו הסיבות שבגינן הליגה נגד השמצה פועלת יחד עם חברות טכנולוגיה, ובכללן יוטיוב, כדי להיאבק בצורה נחרצת כנגד שנאה בפלטפורמות אלו. 
שמחנו לשתף במומחיות שלנו את יוטיוב ואנו מצפים להמשך עבודה משותפת. בעוד שצעד זה של יוטיוב הוא צעד חשוב בכיוון הנכון, הוא לבדו אינו מספק וחייב להיות מלווה בשינויים רבים נוספים מצידה של יוטיוב וחברות טכנולוגיה נוספות, על מנת להיאבק בשנאה ובקיצוניות ברשת". 
הליגה נגד השמצה שמרכז פעילותה הוא בארצות הברית, מצהירה עתה בנוסף  כי תיטול יוזמה לאיחוד כוחות למלחמה בנזקים והשמצות שמופצות ברשתות.
"קיצוניות ושנאה ברשתות מהווים איום משמעותי נגד קהילות שונות, השתקת קולות באמצעות הפחדה ושימוש ככלי גיוס לקבוצות שנאה, ושוליים", אמר ג'ונתן גרינבלט, מנכ"ל ADL והמנהל הארצי. "בגלל זה ADL עובדת עם חברות טכנולוגיה, כולל YouTube, כדי להתמודד באופן אגרסיבי נגד שנאה בפלטפורמות שלהם. . אמנם זהו צעד חשוב קדימה, אך המהלך הזה אינו מספיק, ויש לעקוב אחריו בשינויים רבים נוספים מצד YouTube וחברות טכנולוגיה אחרות כדי להתמודד בצורה נאותה עם  שנאה וקיצוניות באינטרנט ".
 
סקר שנערך לאחרונה על ידי ADL מצא כי 37% מהאמריקאים חוו שנאה והתעללות מקוונת חמורה ברשת
ב-2018, כולל הטרדה מינית, מעקבים, איומים פיזיים או הטרדה מתמשכת. שבע עשרה אחוזים מכל המשתמשים חוו שנאה והטרדות ב- YouTube במיוחד.
 
על ADL
 
ADL הוא ארגון מוביל במאבק נגד שנאה. נוסדה בשנת 1913, בתגובה לאקלים של אנטישמיות וקנאות, ומשימתה היא להגן על העם היהודי ולהבטיח צדק והגינות לכולם.