כשלי ניהול מדפסות מסתכמים באובדן שנתי כבד

יום ה', 6 ביולי 2017
 
מחקר חדש שנערך בקרב עסקים באירופה, אפריקה והמזרח התיכון, שכלל את ישראל, חשף שורה של בעיות הקשורות בניהול מערכות IT ובעיקר כאלה הקשורות בטכנולוגיות הדפסה והשימוש בהן. הממצאים מהמחקר, מראים שכל עובד ?מאבד? למעלה משבוע בשנה  כתוצאה מכשלי מערכות IT וחומרה.
 
נתון זה משתווה להפסד של 19 מיליארד אירו בפרודוקטיביות. יותר ממחצית ההפסד, כלומר 9.7 מיליארד אירו, מיוחס לכשלים בתחום ניהול ציי המדפסות בארגונים. בעוד שהלוקחים חלק בסקר דיווחו שהשבתת מדפסות בסביבת העבודה של כל אחד אחראית בממוצע לאובדן של 8.5 דקות עבודה ביום, הם גם הודו כי תפקידן של המדפסות ממשיך להיות חיוני הן ליעילות והן לפרודוקטיביות במשרד. המשיבים דיווחו כי להערכתם, הפרודוקטיביות אף תרד יותר ב- 21 אחוז אם לא יהיו מדפסות בעסק.  באופן דומה, 88 אחוז אמרו שההדפסה חשובה לתפקודם השוטף. 
 
להערכת אורן פליישר, מנכ?ל Epson ישראל (המשווקת מדפסות), עסקים יכולים להרוויח בענק אם רק יבדקו את דרכי התנהלות ציי המדפסות שלהם. ?הממצאים מראים שלעסקים רבים אין את הטכנולוגיות, או את נוהלי ההדפסה הטובים ביותר והמתאימים יותר לעסקים שלהם?. להערכת פליישר, כאשר יותר ממחצית מציי המדפסות העסקיות  באירופה, אפריקה והמזרח התיכון מורכבת עדיין ממדפסות לייזר, רבים מחמיצים את השיפור בתחזוקה, בפרודוקטיביות וברווח הפיננסי שמציעה טכנולוגיית הזרקת הדיו.
 
המחקר, שבוצע על ידי חברת המחקר Coleman Parks בחודשים אוקטובר 2016 ועד ינואר 2017, הוזמן על-ידי Epson ולקחו בו חלק 2400 מרואיינים.