iOS 11 זמינה כעת להורדה

יום ד', 20 בספטמבר 2017
נא להכיר ולהתנסות: iOS 11 זמינה כעת להורדה, אלה החידושים  הכי בולטים בה
    
הגירסא החדשה למערכת ההפעלה של מכשירי אפל זמינה עתה  להורדה.
איך מעדכנים? 
 
כשבוע לאחר אירוע ההשקה הענק של אפל, שיחררה  החברה באופן רשמי את עדכוני מערכות ההפעלה לאייפונים, אייפדים, שעונים ומכשירי ה-Apple TV. המערכות החדשות מביאות לא מעט חידושים ושדרוגים למשתמשי אפל שאמורים להפוך את חווית השימוש לטובה הרבה יותר.
 
אלה הם המכשירים אשר תומכים בעדכון ל-iOS 11:
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s
(iPad Pro 12.9-inch (2015, 2017
iPad Pro 10.5-inch
iPad Pro 9.7-inch
iPad Air 2
iPad Air
iPad 5th Generation
iPad 4th gen
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2
iPod Touch 6th gen
איך מעדכנים?
 
לפני שמעדכנים, וודאו כי כל המידע על גבי המכשיר מגובה לפחות במקור אחד (iCloud ו-iTunes במחשב האישי). לרוב אין תקלות במעבר בין גירסאות, אבל תמיד כדאי לגבות את המכשיר בטרם ביצוע כל עדכון.
מאז iOS 5, אפל דאגה למנגנון עדכון מערכת הפעלה דרך האוויר (OTA). כל שעליכם לעשות הוא להכנס לאפליקציית ההגדרות (Settings), ללחוץ על “כללי” (General), משם לעבור ל”עדכוני תוכנה” (Software Update) ולאשר את הורדת העדכון החדש.
 
לאחר שקובץ ההתקנה יסיים לרדת למכשירכם, המכשיר יציע לכם להתקין את מערכת ההפעלה. אם אתם ערוכים, לחצו על “התקן” (Install). המכשיר שלכם יבצע ריסט ולאחר כמה דקות יסיים את התקנת העדכון החדש.. ניתן גם לעדכן דרך תוכנת iTunes ב-PC ובמק על ידי חיבור המכשיר באמצעות כבל, ולחיצה על Check For Update בחלון המכשיר.
 
לפעמים צפויות תקלות בזמן שעשרות מיליוני מכשירים מסביב לעולם מנסים גם הם להוריד את העדכון החדש,  המתינו בסבלנות ונסו שנית מאוחר יותר או ביום אחר. 
 
עד כה מרכז השליטה אפשר לכם פחות או יותר להדליק ולכבות אפשרויות כמו Wi-Fi, בלוטות’ ולגשת לפונקציות בסיסיות כמו מחשבון ופנס, אך כעת מרכז השליטה עובר שינוי משמעותי. כאשר תגללו מתחתית המסך, יתגלה בפניכם מרכז השליטה החדש. הוא ניתן להתאמה אישית (דרך מסך הגדרות ייעודי) בו תוכלו לבחור אילו פונקציות אתם רוצים שיופיעו בו מתוך מבחר גדול של אפשרויות. בנוסף, מרכז השליטה תומך ביותר מחוות 3D Touch, וכאשר תלחצו בחוזקה (יחסית) על פונקציה כלשהי, יפתחו עוד אפשרויות מורחבות.
 
 המציאות הרבודה מגיעה ל-iOS
בחשיפת iOS 11, הכריזה אפל גם על ARKit, סביבת פיתוח מציאות רבודה. כבר בחודשים האחרונים ראינו עשרות הדגמות וסרטוני קונספט לאפליקציות שונות שעושות שימוש במרחב החדש שנפתח בפניהן, ועד כה התוצאות מרשימות למדי. 
 
 Drag And Drop מגיע ל-iOS
לאחר שנים של המתנה, אפל  מאפשרת שימוש ב-Drag And Drop ומשדרגת בכך את השימושיות של ה-iPad מתוך מטרה להפוך אותו לתחליף טוב יותר ללפטופ, כאשר אחד הפיצ’רים הטובים ביותר במהלך הזה הוא האפשרות ל-Drag And Drop. אם אתם בדף אינטרנט או מסמך כלשהו ומעוניינים לקחת תמונה, לינק, קטע טקסט או קובץ כלשהו מאפליקציה אחת לשניה, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ לחיצה ארוכה על המקטע הרצוי, ולגרור אותו אל האפליקציה הרצויה בקלות.
באמצעות ריבוי המשימות המשופר ב-iOS 11 תוכלו גם לעבוד על שתי אפליקציות בו זמנית ולהעביר בינהן קבצים. באייפון, אגב, ניתן להשתמש ב-Drag And Drop רק בתוך אפליקציה.
 
“נא לא להפריע” בזמן הנסיעה
כאשר האייפון יזהה שהוא בתנועה ברכב, הוא יציע השתקה אוטומטית של התראות למתקשרים והסחות דעת שונות. המסך לא ידלק בעת קבלת התראה, לא ישמעו צלילי התראה, והמכשיר ישלח הודעה אוטומטית למי שמנסה להשיג אתכם במהלך הנהיגה שמודיעה לו שאתם לא יכולים לענות כיוון שאתם נוהגים. האם האפשרות הזאת יכולה להציל חיים?
 
מסך הנעילה החדש
ב-iOS 11 אפל עשתה צעד יחסית קיצוני, ושינתה את אופן השימוש במרכז ההתראות ובמסך הנעילה, ובעצם איחדה אותם. כאשר תגללו (Swipe) מחלקו העליון של המסך מכל אפליקציה, אתם תעברו למסך הנעילה ומרכז ההתראות החדש אשר נמצאים כעת במקום אחד. אם תרצו לראות את ההתראות הישנות יותר שלכם, תוכלו לגלול ממסך הנעילה כלפי מעלה ולצפות בהן. המסך החדש אמור לספק תצוגה יותר נוחה של התראות ואיחוד של שני חלונות אשר בעצם חלקו את אותו שימוש באופן כזה או אחר.
 
ישנם עוד מאות שינויים קטנים וגדולים: פונטים מעט שונים, אנימציות חדשות, עיצוב אפסטור חדש, פילטרים חדשים למצלמה ומצבי צילום חדשים, חתימה על מסמכים וסריקה באייפד, שיפורים לאפל מיוזיק ועוד המון חידושים. אתם מוזמנים להוריד בחינם את העדכון החדש ולנסות בעצמכם את כל הפיצ’רים החדשים והתיקונים שאפל ביצעה למערכת ההפעלה שלה.
 
בנוסף לעדכון iOS, שוחררו בו זמנית העדכונים watchOS 4 לשעונים החכמים של אפל ו-11 tvOS למכשירי ה-Apple TV, כאשר האחרונה הוסיפה גם ממשק מלא בעברית לסטרימר החכם של אפל.