ארגון BSA מגביר את האכיפה נגד חברות שמפרות זכויות יוצרים

יום ה', 4 במאי 2017
 
 
מתחילת שנת 2017 הגביר ארגון BSA את פעילות האכיפה שלו כנגד חברות ובתי עסק אשר מפרים את זכויות היוצרים של חברות התוכנה. זאת באמצעות תביעות משפטיות לצווי מניעה ותשלום פיצויים.
בארגון ה- BSA מדווחים כי ההיענות לפעילות הקודמת שבוצעה בסוף 2016 הייתה מאוד גבוהה בקרב עסקים וחברות, שבשיתוף עם נציגי ה- BSA וחברות התוכנה הסדירו את הרישוי לתוכנות. במקביל הוגשו ומוגשות תביעות לתשלום פיצויים נגד חברות מפרות שלא הגיעו להסדר זה.
 
עתה יוצא   BSA בקמפיין נוסף של מכתבים ופניות טלפוניות לבעלי חברות ועסקים, וקורא להם לבצע בדיקות רישוי תוכנה, ולהסדיר מידית את השימוש בהן, מאחר שפעילות האכיפה נמשכת, ובמסגרתה יוגשו תביעות נגד חברות ומנהליהן המשתמשים בתוכנות ללא רישוי כלל או ללא רישוי מתאים, כולל אלה המשתמשים ביישומים המיועדים לשימוש אקדמי בלבד בעוד הם גוף מסחרי, או הממשיכים להשתמש בתוכנות שנועדו לתקופת ניסיון בלבד. 
לרשות בעלי עסקים ומנהלי ארגונים עומדים מטעם ה- BSA יועצים מומחים, המסייעים לארגונים למפות את התוכנות ולבדוק חוסר התאמת הרישוי הקיים מול ממצאי התוכנות בארגוניהם. במקביל יכולים בעלי העסקים לפנות ישירות לספקיות התוכנה או למפיצים מהם קנו את התוכנות, ולבקש שיבצעו עבורם את הבדיקה.
 
עו"ד נעמי אסיא, היועצת המשפטית של ארגון BSA בישראל, אומרת כי יותר משליש מכלל התוכנות שפועלות בארץ במגזר העסקי אינן חוקיות, והנזק המצטבר למשק מכך מוערך במאות מיליוני דולרים.
עו"ד אסיא מציינת, כי על פי חוק זכויות יוצרים משנת 2007, הפיצוי ללא הוכחת נזק עבור כל תוכנה לא חוקית יכול להגיע עד 100 אלף שקלים. בין החברות אשר נפגעות מנזקי השימוש הלא חוקי בתוכנות והפועלות בישראל במסגרת פעילות BSA: אוטודסק (Autodesk) , אדובי (Adobe) ,  מיקרוסופט (Microsoft)  ועוד.