נשיא אינטל התפטר במחאה על דברי טראמפ

יום ד', 16 באוגוסט 2017
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ ', הודיע כי הוא מתפטר מתפקיד של נשיא מועצת הייצור של ארה"ב, בעקבות הטרגדיה בשרלוטסוויל שבווירג'יניה, ותגובה לא ראויה של הנשיא טראמפ..
 
בהודעה בבלוג, Krzanich אמר שהוא מחוייב לתמוך בייצור בארה"ב, אך מתנגד לתגובת נשיא  ארה"ב למחאה האלימה בשרלוטסוויל, אשר הגיעה לשיאה במותה של אישה ביום שבת. בלי להזכיר את הנשיא בשמו, קרזניץ ' מתח ביקורת על אלה המעוניינים יותר לתקוף את המתגוננים מאשר להתמקד בהתקדמות.
 
"התפטרתי כדי להפנות את תשומת הלב לפגיעה הקשה באקלים הפוליטי החצוי שלנו, אשר גרמה לבעיות קריטיות, כולל הצורך  להתייחס לירידת הייצור האמריקאי", כתב קריזאניץ 'בבלוג. "פוליטיקה וסדר יום הפוליטי דחקו את המשימה החשובה של בניית בסיס הייצור האמריקאי.
 
"התפטרתי כי אני רוצה בדיונים רציניים בעוד שרבים בוושינגטון נראים פעילים יותר בתקיפת מי שחולק עליהם", כתב.
 
קנת פרייז'ר, מנכ"ל ענקית התרופות מארק, וקווין פלאנק, מנכ"ל יצרנית הלבשה אתלטית Under Armor, התפטרו גם הם מהמועצה הנשיאותית לקידום היצור האמריקאי.
 
Krzanich אינו המנכ"ל הראשון לעזוב את המועצה של טראמפ. אילון מוסק, מייסד טסלה ו- SpaceX, פרש ממועצת   טראמפ בחודש יוני, לאחר שנסוגה ארה"ב מהסכם פריז בנוגע לשינוי האקלים. מנכ"ל אובר לשעבר, טראביס קאלניק, עזב את המועצה המייעצת הכלכלית של טראמפ בפברואר, בתגובה לאיסור ההגירה של הנשיא.
 
הבית הלבן לא הגיב  לבקשת תגובה.