חברות ההי-טק נגד הגבלת הגירה

יום ה', 2 בנובמבר 2017
גוגל, מיקרוסופט ופייסבוק נמנים על יותר מ -100 חברות טכנולוגיה המתאחדות יחד כדי להציב אתגר משפטי למאמציו של הנשיא דונלד טראמפ לסיים את תוכנית DACA
DACA נועדה להגן על ילדים שהובאו על יד הוריהם לארצות הברית ללא ויזה ולאפשר להם ללמוד ולגדול ללא חשש בארצם החדשה.
 
החברות הגישu תזכיר מורחב בנושא  DACA, שיטה שמציעה הגנה על מהגרים לא מתועדים שהגיעו לארה"ב כילדים, המכונה לעתים Dreamers. החברות גם מתנגדות להגבלת הכניסה של בעלי מקצועות מבוקשים לקבל גרין קארד - אישורי עבודה בארה"ב.
 
ממשל טראמפ אמר בספטמבר כי הוא יסיים את התוכנית של תקופת אובמה, המאפשרת למהגרים שהובאו לארה"ב באופן בלתי חוקי כילדים לפני שנת 2007, ללמוד ולחיות ללא חשש מפני גירוש.
 
"DACA הפיקה - וממשיכה לייצר - הטבות חשובות לחברות באמריקה ולכלכלתה בכללותה", כתבו החברות. "תעסוקה היא לא משחק סכום אפס, מהגרים ובניהם הצעירים  ממלאים משרות פנויות בחברות שלא מצליחות למצוא מספיק עובדים כדי למלא את הצרכים שלהם".
 
אפל, אשר הגישה מחאה משלה מציינת כי החברה מעסיקה יותר מ 250 Dreamers ב-28 מדינות.
 
"האנשים המוכשרים והיזמיים האלה ממלאים תפקידים חשובים ומגוונים בכל רחבי החברה, כולל בתחומי הפעילות, המחקר והפיתוח, הניהול, המכירות השיווק והקמעונאות", כתב סגן נשיא אפל,  דרדרה או'בריין. "אפל והלקוחות שלה נהנו מאוד מן האינטליגנציה שלהם, שאפתנות, יצירתיות, עמידות ועבודה קשה".
 
"העובדים האלה הם תורמים חשובים לתרבות הייחודית של אפל, כי התרבות הייחודית מאפשרת לעובדים ברחבי אפל לעשות את העבודה הטובה ביותר בחייהם, להצטיין ביצירת המוצרים החדשניים ביותר ומספקת את שירות הלקוחות הטוב ביותר", כתב או'בראיין.
 
התזכיר והאיום במשפטים הם רק הטעם האחרון בהתנגדות של חברות הטכנולוגיה למהלך של טראמפ, שעלול להשפיע על 800 אלף חולמים. בחודש ספטמבר חתמו מנכ"ל אפל, טים קוק, מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, מנכ"ל גוגל, סונאר פיצ'אי ולמעלה מ -300 אחרים, על מכתב קבוצתי שהופנה לטראמפ, וקרא לו לשקול מחדש את כל המהלך.
 
במשך שנים, קהילת ההי-טק דחפה למדיניות הגירה פתוחה. באופן מסורתי, החשש הגדול ביותר שלה היה פגיעה במדיניות תומכת הגירה של עובדים מיומנים, כאשר אנשי חברות הי-טק אמריקאיות אומרים שהם צריכים לשמור על היתרון התחרותי שלהם.