יבמ מאבדת תנופה כבר תקופה ארוכה

יום ד', 19 באפריל 2017
דומה כי חברת יבמ  מאבדת תנופה כבר תקופה ארוכה.
 
מניית IBM נפלה ב-5% במסחר המאוחר לאחר שהציגה רבעון 20 ברציפות של ירידה בהכנסות
ענקית המחשוב האמריקאית סיימה את התקופה עם הכנסות של 18.16 מיליארד דולר, מול 18.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל - ופחות מציפיות השוק ש עמדו על 18.4 מיליארד דולר
 
החברה בהובלת המנכ"לית ג'יני רומטי (Ginni Rometty) רשמה ברבעון הראשון הכנסות של 18.16 מיליארד דולר, בהשוואה ל-18.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל. שורת ההכנסות לא עמדה בציפיות האנליסטים שעמדו על 18.4 מיליארד דולר.
IBM סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 1.75 מיליארד דולר או 1.85 דולר למניה, בהשוואה ל-2 מיליארד דולר או 2.09 דולר למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 2.38 דולר למניה - ציפיות השוק עמדו על רווח של 2.35 דולר למניה. החברה שמרה על התחזית השנתית לרווח של כ-13.80 דולר למניה, מעט מעל צפי האנליסטים העומד על 13.77 דולר למניה.
 
חברת התוכנה והחומרה (הממשיכה לספק שירותי מחשוב מסורתיים לגופים גדולים) שהיתה במשך שנים ארוכות הכוח המוביל בעולם בענף, מאבדת באופן עקבי ולאורך שנים את כוחה ומעמדה מול המתחרות, כאשר בשנים האחרונות חלק ניכר מהפגיעה מיוחס למעבר של לקוחות לשירותי המחשוב בענן. IBM מנסה לשקם את מעמדה באמצעות כניסה לפעילות משמעותית בתחום מחשוב הענן, כמו גם לפעילות בתחום הבינה המלאכותית. פעילות הענן הציגה צמיחה מעודדת של 59% ברבעון הראשון, בהשוואה לרבעון המקביל.
 
בחודש שעבר הודיעה החברה על שיתוף פעולה עם סיילספורס בתחום הבינה המלאכותית (AI) שיכלול שירותים העושים שימושים הדדיים במערכות ה-AI שלהן – ווטסון של IBM ואיינשטיין של סיילספורס. "במהלך הרבעון רשמנו צמיחה חזקה בחטיבת הענן ובפתרונות הבינה המלאכותית. צמיחה זו מחזקת את האסטרטגיה שהתוונו", אמרה רומטי בהודעה שהתלוותה לדוחות.