פריצה חשובה בהתקנת אנרגיה תרמית בבתי מלון וארגונים גודלים

יום א', 4 באפריל 2021
פריצה חשובה  בנושא  התקנת אנרגיה תרמית ואחרת בבתי מלון וארגונים גודלים. 
 
חברת נוסטרומו מפתחת המערכות לאגירת אנרגיה תרמית עומדת להתקין בקליפורניה את מערכת אגירת האנרגיה הגדולה ביותר שהתקינה עד כה, בקיבולת של 1.5 מגה?ואט לשעה. נוסטרומו שהתמזגה עם סומוטו  הבורסאית בדצמבר 2020, תתקין את המערכת במלון היוקרתי הילטון בוורלי הילס, 
 
קליפורניה, שהיא המדינה הבולטת בארה"ב בכל הנוגע למעבר לאנרגיה מתחדשת ונקייה, סובלת במקביל מתשתית רשת חשמל לא יציבה וניתוקים של אספקת החשמל בשעות השיא ובעת שריפה שאפיינו את הקיץ האחרון שהיה חם במיוחד.
 
הניתוקים השפיעו בעיקר על בניינים מסחריים שצריכת החשמל שלהם בשעות השיא מושפעת בעיקר ממערכות מיזוג האוויר המסחריות שאחראיות לרבע מצריכת החשמל בחודשי הקיץ, והמערכת של נוסטרומו נועדה להפחית את העומס בשעות אלו. המערכת שתתקין נוסטרומו, שהוקמה ב?2017, תאפשר אגירת קור והסטת צריכה של 1.5 מגה?ואט שעה מזמן ביקושי השיא לזמן השפל, תצמצם את טביעת הרגל הפחמנית ותאפשר לספק בשעות השיא ביקושים לצרכים נוספים כמו טעינת מכוניות חשמליות.
 
המערכת של נוסטרומו מבוססת על תאי אנרגיה ייחודיים (IceBrick) שכל אחד מהם מכיל מאות קפסולות של מים, והם מוצבים אצל הלקוח. המערכת שמאפשרח אגירה של אנרגיה חשמלית והמרתה לאנרגיית קור, מיועדות גם לקניונים ובתי חולים. נוסטרומו המנוהלת בידי ירון בן נון, תישא בעלות הקמת הפרויקט וההכנסות ממנו יעמדו על 70-60 מיליון אלף בשנה, כמחצית מהחסכון השנתי הצפוי בעלויות אנרגיה, לתקופה של 20 שנה.
 
בדצמבר האחרון חתמה נוסטרומו על הסכם מחייב עם סומוטו הציבורית שלפיו סומוטו תזרים לנוסטרומו 10.3 מיליון דולר ותקצה לה 73.5% ממניות סומוטו תמורת מלוא הבעלות על נוסטרומו