תחרות על עובדי הי-טק

יום ד', 28 ביוני 2017

המחסור בכמה תחומים של עובדי הי-טק מביא להגברת התחרות בין שני "צרכנים" עיקריים לכוח אדם זה: הסקטור האזרחי מול הצבאי.

על רקע זה החליטו בצהל לצ'פר את אנשי ההי-טק שישארו בצבא קבע בסכומים של 19 אלך שקל.

בממוצע. מדובר בכ-2000 עובדים ביחידות הסייבר, ממרם, ומערכות מחשוב צבאי אחרות. שכרו של קצין מקצועי צעיד נע היום סביב 7000 שקל לחודש ועם בונוסים יכל להגיע ל-10 אלפים. כך שהמענק בו מדובר, אם יביא להשארות צעירים אלה בצבא למספר שנות קבע  יהיה בבחינת "כולם מנצחים".

בה בעת מנכ"לי היי-טק מתלוננים על : מחסור בעובדים.

מנכ"לים בחברות היי-טק מתריעים: הביקוש עולה על ההיצע, מה שמאט את קצב הצמיחה, ומשפיע לרעה על המשק. הפתרון שלהם: להשקיע בחינוך כבר בתיכון ובינתיים לייבא עובדים זרים מחו"ל.
 
המנכ"לים בחברות היי-טק  מתלוננים על קושי בגיוס עובדים, וטוענים כי המחסור בכוח אדם מתאים גורם להאטה בקצב הפעילות.
 
מנכ"ל חברת האינטרנט Hola, עופר וילנסקי, אומר: "יש מחסור ענק בעובדים, זה עוצר אותנו ועוצר את כל ההיי-טק הישראלי. אנחנו חברה רווחית, מצאנו את מקומנו, אך כדי לגדול ולהרחיב את המוצרים אנחנו צריכים אנשים סופר-מוכשרים".
 
וילנסקי מתאר כי החברה, שמעסיקה 150 עובדים ויש לה 60 משרות פנויות, מתמודדת עם המחסור באמצעות העסקת עובדים מחו"ל ב"שלט רחוק": "בהינתן שיש כזה מחסור של 'סופר טאלנט', אנחנו מחפשים בכל העולם, ואיפה שאנחנו מוצאים אנשים, אומרים להם 'בואו נעבוד' והם עובדים מהבית.
 
"זה הרבה פחות נוח מאשר לעבוד עם מישהו מהארץ וזה גם לא יותר זול, כי יש מקומות שהשכר למהנדס הוא גבוה מהשכר בארץ, כמו למשל בארה"ב".
 
גם מנכ"ל חברת Vonage ישראל וסמנכ"ל פיתוח של Vonage העולמית, שמפתחת פתרונות תקשורת בענן, שגיא דודאי, אומר: "יש מעט מדי בוגרים של הנדסת תוכנה ויש לכך השפעה דרמטית על השוק". דודאי, שעובד בתחום ההיי-טק כ-20 שנה, ומגייס בעיקר מהנדסי תוכנה, מוסיף כי בכל רגע נתון, ישנם כ-20 משרות בלתי מאויישות בחברת Vonage ישראל, כשליש מכמות המשרות הקיימות.
 
דודאי מדווח כי המחסור "פוגע בחברה בצורה משמעותית, המרכז בישראל הוא אחד ממרכזי הפיתוח ואנחנו עובדים בחצי כוח או בשני שליש כוח, לעומת מה שיכולנו. הרווחים של החברה היו הרבה יותר גדולים אם היינו מפתחים יותר מוצרים, זו ממש פגיעה בלב העשייה".
 
החברה מנסה להשלים את המחסור באמצעות קורסים המכשירים עובדים שאינם בעלי תואר לעבודה המעשית בחברה, מה שעולה לחברה כסף, ודודאי מעיד כי "זו השקעה גדולה".