סיכון גובר למתקפת האקרים נגד ישראל

יום ד', 4 באפריל 2018

 

סיכון גובר למתקפת האקרים נגד ישראל בהמשך למתקפת סייבר על אתרים ישראלים שהתבצעה זה עתה. 

במסגרת המתקפה, נפרצו אתרים ממשלתיים כמו של הסתדרות המורים וכמו כן נפרצו אתרי עיריות כפר-סבא, הרצליה, אילת ועכו, המועצה המקומית גן יבנה, אתר בית החולים הלל יפה בחדרה וגם אתר האופרה הישראלית.

על דפי הבית  של האתרים התנוססה תמונה מהעימותים ביום שישי בגבול רצועת עזה יחד עם הכיתוב "ירושלים היא בירת פלסטין".

מסביר אמיר כרמי, מנהל טכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET בישראל:

"כמידי שנה מתבצעות התקפות על אתרים ישראלים ממשלתיים ואזרחיים לקראת התאריך 7 לאפריל שנקבע ע"י אנונימוס וארגונים נוספים כתאריך של Operation Israel. גם השנה ההתקפות החלו לפני 2-3 חודשים בצורה של איסוף מידע על אזרחים ישראלים בהתקפות של הנדסה חברתית, בעיקר בפייסבוק ובוואטסאפ.

כפי שנראה כרגע, ההבדל העיקרי מהתקיפות בשנים האחרונות הוא שהושחתו גם אתרים ממשלתיים ואתרים של עיריות. זה לא מצביע על עליית מדרגה ביכולות של הארגונים השונים שהשתמשו בכלים מוכרים וזמינים, אלא באבטחה לקויה של אותם אתרים.

בימים הקרובים  נראה גם כנראה התקפות של מניעת שירות שיפילו זמנית אתרים ישראלים, ופרסום של פרטים אישיים של אזרחים ישראלים.

בתור אזרחים מן השורה חשוב לשמור על עירנות בגישה לאתרים שהושחתו, שעלולים גם להיות נגועים בנוזקות, ולשים יותר תשומת לב לגבי מבצעים שונים ברשתות החברתיות ואפליקציות מסרים שבמסגרתם אנו מתבקשים להקליד פרטים אישיים או סיסמאות לגישה לשירותים ואתרים."