גוגל תוריד שכר לעובדים מהבית

יום ה', 12 באוגוסט 2021
 
גוגל תוריד שכר לעובדים מהבית בהתאם למקום מגוריהם
עובדי גוגל שיבחרו לעבוד באופן קבוע מהבית "יזכו" להורדה משכרם, זאת בהתבסס על מקום מגוריהם, כך לפי דיווח באתר techspot. בחלק מהמקרים הורדות השכר עלולות להיות משמעותיות ולהגיע ל-25% מהשכר.
 
בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי בגוגל פועלים בשיטה ייחודית שמציעה לעובדים מחשבון שמאפשר להם לדעת כיצד השכר שלהם יושפע מהמעבר. 
 
השכר של עובדים בבוסטון וסיאטל יקוצץ בן 5%-10% אם יעבדו מרחוק, זאת בעוד שעובדים בסן פרנסיסקו שיעברו לאזור זול יותר כמו אגם טאהו יספגו הורדה של 25%.
דובר של גוגל מסר בתגובה כי חבילת התמלוגים של העובדים נקבעה מאז ומתמיד לפי המיקום. "אנחנו תמיד משלמים בטווח הגבוה של כל שוק מקומי בהתבסס על המקום בו עובדים", הדגיש והוסיף כי השכר עשוי להשתנות מעיר לעיר ובמדינות השונות בארה"ב. 
 
במחשבון של גוגל מצויין כי הוא משתמש בנתונים סטטיסטיים אזוריים מלשכת מפקד האוכלוסין האמריקאי בחישוב השכר. 
המדיניות כצפוי לא מקובלת על כולם. "גוגל לא חייבת לעשות את זה", הגיב ג'ק רוזנפלד, מרצה באוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס שחוקר תהליכי קביעת שכר.""זה לא שהם לא יכולים להרשות לעצמם לשלם לעובדים שבוחרים לעבוד מהבית כפי שהם רגילים להרוויח". 
פייסבוק וטוויטר נוקטות בגישה דומה ומורידות שכר לעובדים מרחוק שעוברים לאזורים זולים יותר. גם בחברות קטנות יותר כמו רדיט וזילו (Zillow) עברו למודל שכר המבוסס על מיקום, שלטענתן מספק להן יתרונות בתחומי הגיוס, שימור העובדים והגיוון.