גוגל משיקה את יוטיוב TV

יום ה', 2 במרץ 2017
יוטיוב הודיעה רשמית  על השקת שירות תוכן חדש במסגרתו היא תציע במנוי חודשי הזרמה של שלל ערוצי טלוויזיה כגון: ABC, CBS, פוקס ו-ESPN. השירות מהווה הרחבה של היצע התכנים שהיו זמינים עד כה למשתמשים והוא יתחיל לפעול במקביל לשירות המנויים יוטיוב רד.
גם פייסבוק תציג סרטונים יותר ארוכים למשתמשים - כדי להתחרות בטלוויזיה וביוטיוב
שנה אחרי ההשקה: יוטיוב רד מסתמן ככישלון
 
הכניסה של יוטיוב לתחום שידורי הטלוויזיה תתחרה בהצעות של סלינג TV ופלייסטיישן ויו שמציעות גם הן אפשרות להזרים שידורי טלוויזיה דרך חיבור האינטרנט. כמו בהיצע של שתי האחרונות השירות יאפשר למנויים להקליט את התכנים בענן (DVR), להזרים את השידור למספר מסכים במקביל (עד שישה חשבונות במקביל) וכן לקבל גישה לתכני יוטיוב רד.
 
המנוי יעלה כ-35 דולר לחודש, מחיר דומה לאלה של המתחרות. יש לציין שהזרמת התוכן לטלוויזיות מצריך חיבור של התקן כרומקאסט או טלוויזיה עם התקן מובנה. משתמשי אנדרואיד ו-iOS יוכלו לעומת זאת להתחבר לשירות ישירות דרך ההתקנים שלהם. עבור משתמשים עם מחשבי ווינדוס, הם ייאלצו להתחבר דרך דפדפן, כרום, במקרה הזה.
 
בשלב הראשון השירות יהיה זמין אך ורק למשתמשים באיזורים וערים מסויימות בארה"ב, אך ביוטיוב מבטיחים להרחיב את הזמינות שלו במהירות. כרגע לא נראה שיש לגוגל תוכניות לייצא את יוטיוב TV למדינות נוספות, כנראה בגלל הגבלות תוכן. יש לציין ששירות יוטיוב רד גם לא זמין ברוב מדינות העולם, בניגוד לנטפליקס ואמזון.