יבמ רשמה פטנט על העברת חבילות בין רחפנים תוך כדי טיסה

יום ג', 9 במאי 2017
                                                                
 
 
IBM רשמה פטנט על טכנולוגיה להעברת חבילות בין רחפנים תוך כדי טיסה. הפטנט החדש
(US Patent No. 9,561,852) מאפשר להרחיב את טווח ההובלה של חבילות הנשלחות ממחסנים לבתי הלקוחות – באמצעות רחפנים. המערכת פותחה ב- IBM על בסיס הידע הקיים בחברה בתחום ניהול שרשרת אספקה, והיא מיועדת לאפשר שירותי חלוקה ומשלוחים מדוייקים אל בתי הלקוחות – באמצעות רחפנים.
 
רחפנים נכנסים כיום לשימוש במשימות הובלת חבילות אל כתובת הלקוח – אולם קיימים עדיין כמה וכמה אתגרים המעכבים את השימוש באמצעי הזה. בין האתגרים שטרם נפתרו עד תום, ניתן למצוא את מגבלת הטווח של הרחפנים הקיימים כיום, בעיית גניבה של חבילות לאחר שהונחו סמוך לבית הלקוח, והיעדר אופטימיזציה של רשת החלוקה. ההמצאה של IBM עשוייה לסייע בהתמודדות עם האתגרים האלה, באמצעות העברת חבילות בין רחפנים תוך כדי טיסה, באופן המאפשרת הארכת טווח החלוקה והאספקה.
 
 
כך למשל, לקוח המצפה לחבילה עשוי להקצות רחפן אישי משלו על מנת לקבל את החבילה ולהוביל אותה באופן בטוח, בקטע האחרון של מסלול ההובלה, ואל תוך ביתו. אופטימיזציה של רשת אספקה באמצעות רחפנים עשויה לספק מערכת רחפנים אוטונומיים, באמצעות מערך תקשורת המתואר בפטנט החדש.
 
ב- IBM מעריכים כי רחפנים מציגים פוטנציאל לשינוי מן היסוד באופן שבו פועלים עסקים: מינוף טכנולוגיות למידת מכונה, עשוי לאפשר לרחפנים לשנות את עולם המסחר האלקטרוני. צוות החוקרים והממציאים של IBM מתמקד בדרכים לשיפור התובלה של מטענים סביב העולם. התהליך עשוי להוליד הזדמנויות עסקיות חדשות בתחומים דוגמת ניהול אספקת חבילות דואר ותרופות באמצעות רחפנים, במדינות מתפתחות – במסלול הישיר ביותר אל הלקוח או המשתמש הסופי.
IBM עוסקת בפיתוח וביישום פתרונות בתחום ניהול שרשרת האספקה, בשירות לקוחות בכל העולם, באמצעות מערכת ווטסון לניהול שרשרת אספקה.