הטכנולוגיה החדשה תביא מהפכה בבנקאות

יום ש', 29 ביולי 2017
טכנולוגיות חדשות צפויות להביא רעידת אדמה בבנקים להשקעות, להקל על עובדים רבים מהשורה ולהפחית כשליש מעומס העבודה הנוכחי שלהם, על פי מקינזי ושות '.
 
תחזית השינוי, שעוררה כבר תגובות בוול סטריט, עשויה להתממש תוך מספר שנים בלבד.
 
טכנולוגיות קוגניטיביות - אפליקציות או מכונות המבצעות משימות המחייבות מחשבה אנושית יבוצעו בבינה מלאכותית.
 
 
בדו"ח שפורסם אומרים  מומחי McKinsey  כי משימות האוטומציה "ישחררו" את היכולת של העובד ליזום מערכי ערך מוסף ולשפר את היחס ללקוחות.
 
 
 
 
 
 
 
 
"FINTECH  (טכנולוכיה פיננסית) תביא מהפכה שלמה לענף במהלך 2-3 השנים הקרובות", אמר ג'ארד מון, שותף מקינזי שכתב את הדו"ח. היועצים מעריכים כי טכנולוגיות קוגניטיביות ישחררו בין 20
ל-30% מקיבולת העובדים ביחידות התפעוליות.
 
האוטומציה והבינה המלאכותית כבר שולחות צמרמורת למשקיעים ברחבי  וול סטריט, בשאלות כמה עובדים יוחלפו על ידי מכונות שיכולות לקמפל ולנפות ספריות של נתונים, לפרש חוזים ולעזור ללקוחות -
אך יש כאלה שכבר אומרים כי חברות שכבר עושות את המעבר לאוטומציה לא חותכות כוח עבודה.
 
לדברי ג'יימי דימון, יו"ר ומנכ"ל הבנק האמריקני הגדול ביותר, ג'יי.פי מורגן צ'ייס ושות ', הטכנולוגיה, יוצרת הזדמנויות, אך תוך שמירה על עלויות גבוהות, ומספר העובדים בחברה  עשוי לעלות הבא 20 שנה.
 
עם זאת, יש דוגמאות רבות לטכנולוגיה המצמצמת את מספר העובדים ברחבי וול סטריט. גארי כהן, שסיים בשנה שעברה את תפקיד נשיא קבוצת גולדמן זאקס, אמר למשקיעים ב -2011 כי הטכנולוגיה סייעה לבנק לצמצם את מספר עובדיו ביותר ממחצית מהעשור הקודם.
LinkedIn פרסמה סקר של יותר מ -1,000 אנשי מקצוע פיננסיים, שהעלה כי  בערך רבע מהם חוששים מהאוטומציה בדאגה יבטלו משרות.