לקראת "הסבב השלישיי" בתכנית הפיילוטים בתקשורת באוקטובר

יום ו', 10 בספטמבר 2021

 

לקראת הסבב השלישי במענקים לפיילוטים:

משרד התקשורת ורשות החדשנות מפרסמים  את החלטות ועדת המחקר לאישור מתן מענקים לסבב השני של ביצוע תכניות הרצה ניסיוניות ("פיילוטים") בסביבת דור 5 בסלולר. מטרת התוכנית היא לתמוך בהרחבת השימוש ברשת 5G בישראל ולפתח יישומים חדשניים על בסיס התשתית. בזכות התוכנית המשותפת, 4 חברות ישראליות יצטרפו ל-5 החברות שזכו בסבב הראשון, וייפתחו יישומי תקשורת מתקדמים במטרה לשפר את תשתיות התקשורת המתקדמות ולהביא לקפיצת מדרגה טכנולוגית וחדשנית, שתמשיך במאמץ להציב את ישראל בשורה הראשונה של המדינות המפתחות טכנולוגיות שיישנו את אורחות חיינו בסביבת הדור החמישי. 

החברות הזוכות: 

אלביט מערכות תקשוב וסייבר  

סייטביט  ITC

Sightbit ניהול תחבורה חכם 

רד תקשורת מחשבים RAD 

שר התקשורת, יועז הנדל: "ישראל נמצאת במהלכה של מהפכת תשתיות תקשורת - והדור החמישי בסלולר עתיד לשפר את חיינו בהיבטים רבים, תעסוקה מרחוק, תעשיות חדשניות וערים חכמות. הפיתוחים בסביבת הדור החמישי יהיו חלק משמעותי מהמציאות בישראל בשנים הקרובות ואנו רואים חשיבות עליונה בהצבת תעשיית ההייטק הישראלית כקטר שיוביל את התחום בעולם. ל-4 החברות שמצטרפות היום לחמש החברות שכבר עומלות על פיילוטים מתקדמים, יש הזדמנות להפוך 'לדבר הבא' בתחום ההייטק בישראל ובעולם, ואנחנו מצפים כבר לראות את התוצרים. נמשיך לתמוך ביוזמות וברעיונות יצירתיים שיצעידו את ישראל קדימה בעולם הטכנולוגי". 

מנכ"ל רשות החדשנות, דרור בין: "רשות החדשנות הניעה תהליך להשקעה ביישומים וטכנולוגיות על בסיס דור 5 על מנת ליצור צמיחה כלכלית בישראל. יישום הטכנולוגיה יגרום למהפכה ממשית בעולם במגוון סקטורים - תעשייה, חקלאות, בריאות חכמה, ערים חכמות ותחבורה ומעבר למערכות אוטונומיות. תוכנית הפיילוטים מהווה הזדמנות לחברות הישראליות להתנסות בטכנולוגיה באתרי הרצה ייחודים (לדוגמה-בתי חולים, חברות ממשלתיות, כבאות והצלה לישראל) ומגבירה את הפרישה והשימוש בתשתיות וביכולות תקשורת מתקדמות בישראל".

בימים אלה יוצא לדרך הסבב השלישי בתכנית, משרד התקשורת ורשות החדשנות מזמינים חברות וסטארטאפים להגיש את הצעותיהן לפיתוחים בסביבת הדור החמישי בסלולר עד ה-6 באוקטובר 2021 ולהצטרף ל-9 החברות שכבר זכו למענקים לפיתוח יישומים חדשניים בתחום.

להערכת משרד התקשורת מדובר בטכנולוגיות שהצלחתן מהווה "Game Changer" כלכלי אמיתי ומנוע צמיחה משמעותי לכלכלה הישראלית. הפיתוחים החדשים בטכנולוגיית הדור החמישי צפויים להיות חוד החנית של הטכנולוגיות החכמות בשנים הקרובות והביקוש אליהם צפוי לגדול בכל העולם.

המועמדויות השונות למענקים נבחנו באופן מעמיק ע"י צוותים המורכבים מבודקים מומחים מטעם רשות החדשנות ונציגי משרד התקשורת, ולאחר דיונים בוועדת המחקר של רשות החדשנות, זכו 4 חברות נוספות באישור לביצוע הפיילוטים ובמענקים בגובה של עד 50% מעלות הפרויקט. 

תמצית התוכניות שאושרו לחברות הזוכות:

אלביט מערכות תקשוב וסייבר: פיילוט להפעלת מערך מבוזר של רשתות 5G פרטיות ניידות עם קישור לווייני, לכוחות רשות כיבוי והצלה, שיאפשרו לראשונה אוטונומיה מלאה לכוחות אלו בשימוש ברשת תקשורת סלולארית רחבת סרט בתרחישי פעולה שונים.

Sightbit (סייטביט): התאמת מערכת לחיזוי, איתורו ניטור מצבי קיצון וסכנה לבני אדם באתריים ימיים לעבודה על גבי תשתית G5.

ITC ניהול תחבורה חכם: העברת וידאו באיכות גבוהה ובזמן אמת ממספר מצלמות צומת על גבי תשתית ה-G5 הכולל עיבוד, ניתוח, חיזוי המצב לצורך ניהול בפועל של רשת הרמזורים בזמן אמת על ידי בינה מלאכותית.

רד תקשורת (RAD): חיבור מצלמות תנועה חכמות בצירים ראשיים מעל רשת 5G. פרויקט משותף של חברת רד וחברת נתיבי ישראל (נת"י).