פייסבוק הודיעה לעובדיה בארה"ב כי לא יידרשו לחזור למשרדים עד ינואר 2022.

יום ו', 13 באוגוסט 2021

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

עם התשפטות גוברת של מקרי COVID-19 והתפשטות גרסת הדלתא, פייסבוק הודיעה  לעובדיה בארה"ב כי לא יידרשו לחזור למשרדים עד ינואר 2022. בתחילה תכננה החברה לפתוח מחדש את משרדיה בארה"ב ב-50% קיבולת עד ספטמבר וליישם החזר מלא עד אוקטובר.
 
"נתונים, לא תאריכים, הם המניעים את גישתנו לחזרה למשרד", אמר נציג החברה בהצהרה. "בהתחשב בנתוני הבריאות האחרונים המראים עלייה במספר מקרי הקוביד בהתבסס על גרסת הדלתא, הצוותים שלנו בארה"ב לא יידרשו לחזור למשרד עד ינואר 2022. אנו מצפים שזה יהיה המקרה בחלק ממדינות מחוץ לארה"ב, כמו כן. אנו ממשיכים לעקוב אחר המצב ועובדים עם מומחים על מנת להבטיח שחזרתנו לתוכניות משרדיות נותנים עדיפות לבטיחות כולם ".
 
פייסבוק אמרה בחודש שעבר כי היא תחייב את העובדים בקמפוסים האמריקאים שלה להתחסן. בנוסף, החברה דורשת כעת מאנשים בכל משרדיה בארה"ב לחבוש מסיכה, ללא קשר למצב החיסון.
 
הרשת החברתית היא אחת מענקיות רבות בעמק הסיליקון שדחפו את תאריכי הפתיחה המחודשים שלהם. בחודש יולי, Google עיכבה את חזרה של החברה לתאריך המשרד ל -18 באוקטובר, ודחתה אותה מיעד מוקדם יותר של ספטמבר. ענקית החיפוש, כמו פייסבוק, תדרוש חיסונים לעובדים העובדים בקמפוסים של החברה. על פי הדיווחים, אפל דחתה את פתיחתה מחדש של משרדה בחודש לפחות, ודחפה את הפתיחה המחודשת החדשה לפחות לאוקטובר.
 
חברות טכנולוגיה אחרות שעיכבו את תוכניות הפתיחה המחודשות שלהן כוללות את טוויטר, שאמרה בחודש שעבר כי היא סוגרת את משרדיה שנפתחו בניו יורק ובסן פרנסיסקו ומשהה את פתיחת המשרדים העתידיים, ואובר, שדחתה את חזרתה העולמית לתפקיד ממשרדיה  ל-25 באוקטובר. עיכוב מהיעד המקורי של ספטמבר.