פיסבוק רוצה לכבוש את הילדים

יום ד', 6 בדצמבר 2017

צוקרברג - יו"ר פייסבוק - רוצה לתפוס את הילדים  בעודם רכים כדי להבטיח לעצמו קליינטים לפייסבוק למבוגרים, כאשר האוכלוסיה המשתמשת ברשת זו דווקא הולכת ופוחתת.

עתה. פייסבוק משיקה פיתוח שנוי במחלוקת: מסנג'ר לבני 6 עד 12
אפליקציית המסרים החדשה, "מסנג'ר קידס", שזמינה כעת רק בארה"ב ורק לבעלי אייפון ואייפד, פועלת תחת פיקוח ההורים. למרות זאת, פייסבוק עשויה לחטוף ביקורת על הורדת גיל המשתמשים
כיום לכאורה, רק בני 13 ומעלה מורשים להשתמש בפייסבוק. אבל אין כל פיקוח כלומר יותר מ -20
מיליון ילדים קטנים משתמשים  ברשת זו - לפי הערכה זהירה.
 
לכן  פייסבוק השיקה עתה את האפליקציה הראשונה שלה המותאמת למשתמשים צעירים.ממש.
 
בפעם הראשונה, פייסבוק נפתחת לילדים מתחת לגיל 13 עם אפליקציה ממוקדת פרטיות, שנועדה לנטרל איומים של עברייני מין שמטרידים את המתחרים המתמקדים בילדים כמו Snapchat.
"Messenger Kids" החדש מאפשר להורים להוריד את האפליקציה בטלפון או בטאבלט של הילד, ליצור פרופיל עבורם ולאשר חברים ובני משפחה שאיתם הם יכולים לשלוח טקסט וצ'אט וידאו מאפליקציית Messenger הראשית.
 
"עבור הילדים, מדובר באפליקציית מסרים קלילה וצבעונית: האפליקציה תאפשר לשלוח מסרים, הודעות קוליות והודעות וידיאו, וכן לערוך שיחות וידיאו קבוצתיות ולשלוח תמונות עם פילטרים, מסכות וירטואליות, אמוג'י ואפקטים, ואנימציות גיף - הכל "מתאים לילדים". בפייסבוק מבהירים כי אין באפליקציה פרסומות, וכי לא ייעשה שימוש במידע באפליקציה לצורך הצגת פרסומות, אין רכישות בתשלום בתוך האפליקציה והיא חינם להורדה ולשימוש.
 
הפעם הודגש כי "זוהי רשת שלהכנס אליה צריך אישור ההורים לפני השימוש."
החברה הבטיחה שלא יאספו דרכה נתונים עבור הפרסום.
 
כאמור, כיום בעולם כבר מופצת Messenger Kids  המקורית שהיא  גרסה פשוטה, של אפליקציית העברת הודעות, שמציעה Facebook לנערים מעל ל -13.
"הורים מתירים יותר ויותר לילדיהם להשתמש בטאבלטים ובטלפונים חכמים, אך לעתים קרובות יש להם שאלות וחששות לגבי האופן בו הילדים משתמשים בהם ובאילו אפליקציות מתאימות", אמר לורן צ'נג, מנהל מוצר עבור מסנג'ר קידס.
"אז כששמענו על הצורך ביישומים טובים ומבוקרים יותר ישירות מההורים במהלך מחקר ושיחות עם ההורים, ידענו שאנחנו צריכים לפתח את זה גם לילדים של ממש.
 
אם שני ילדים רוצים להיות חברים  במסנג'ר קידס, הידידות חייבת להיות מאושרת על ידי הורה עבור כל ילד. לאחר אישור חברים יכולים לעשות וידאו צ 'אט חי ולשלוח תמונות וטקסט זה לזה.
בקרת ואישור הורים נועדו כדי לוודא תקשורת בטוחה ומאושרת."
 
תהיה גם "ספרייה" עבור ילדים מתאימים, מדבקות, מסכות וכלי ציור שמאפשרים להם לקשט תוכן ולהביע את האישיות שלהם".
 
עם זאת נראה כי מסנג'ר קידס יאסוף נתונים: על הילד, תוכן ההודעות ודוחות שימוש טיפוסיים לגבי אופן השימוש באפליקציה.
זה מסוכן לגבי שימוש עתידי במידע זה לצורכי מכירת פרסום..