מי צריך משרד? פייסבוק השיקה חדרי עבודה וירטואליים

יום ו', 20 באוגוסט 2021
 
 
 
מי צריך משרד? פייסבוק השיקה חדרי עבודה וירטואליים.  [
 
הפרויקט החדש הוא של חטיבת מעבדות המציאות של פייסבוק - Facebook Reality Labs. במרכז המחקר והפיתוח של פייסבוק בתל אביב פועל צוות ישראלי של מעבדות המציאות - ולפי החברה לוקח חלק פעיל בפיתוח חלק מהטכנולוגיות האלו.
 
ועתה, הרשת החברתית פייסבוק הודיעה על השקת גרסת הבטא של Horizon Workrooms. חדרי העבודה שפייסבוק משיקה מאפשרים שימוש במשקפי המציאות המדומה של החברה, Oculus Quest 2, בשביל לקיים פגישות או כל צורך של אנשים שרוצים לעבוד באותו חדר וירטואלי. "שיטות העבודה שלנו משתנות. יותר אנשים עובדים מרחוק, יותר אנשים רוצים אפשרויות עבודה יותר גמישות ויותר אנשים חושבים מחדש מה זה אומר להיות במשרד", נכתב בהודעת פייסבוק.
 
גרסת הבטא זמינה להורדה בחינם בחנות של המשקפיים - ולפי ההודעה של החברה, רק במדינות ש-Oculus Quest נתמך בהן. בישראל לדוגמה, הקווסט 2 לא משווק, אך משתמשים בארץ כבר ניסו להוריד והצליחו - כך שלמרות שישראל לא ברשימה של המדינות הנתמכות, נראה שהשירות עדיין יעבוד.
 
חדרי העבודה משתמשים במעקב אחרי השולחן ומיקום המקלדת, שיתוף מסך מרחוק, שילוב שיחות ועידה בוידיאו ועוד. החברה מדווחת  שהיא כבר משתמשת בחדרי העבודה האלו בשימוש פנימי, והם חושבים שזו אחת "הדרכים הטובות ביותר לעבוד אם אינכם יכולים להיות ביחד פיזית".
 
על פי החברה, אפשר להצטרף לפגישות גם כדמות מצוירת וגם להצטרף בשיחת וידיאו. החברה הכריזה על כמה תכונות שיהיו בשירות החדש: "שימוש בשולחן העבודה, המחשב והמקלדת" - ניתן להכניס את המוצרים האלו לתוך חלל העבודה הווירטואלי, גם לראות  את המקלדת שלכם ב-VR וגם לכתוב הערות בזמן הפגישה, להציג קבצים מהמחשב או לשתף מסך.
 
ועוד,  החברה הכניסה שימוש בטכנולוגיית Spatial Audio - משמע טכנולוגיית סאונד מרחבית שתיתן לכם את התחושה של אזורי הסאונד. לדוגמה - אם בפגישה הווירטואלית אתם יושבים מול הדמות המדברת, אתם תשמעו את הסאונד מקדימה. אם הדובר יושב משמאלכם, אז משם יהיה הסאונד.
 
עוד כלים שהחברה הכניסה: לוח מחיק וירטואלי, שיתוף וסנכרון - הרשת החברתית הכניסה לוח מתחדש  שמשתתפים יוכלו לצייר עליו ולהעלות רעיונות. לפי החברה, אנשים יוכלו להשתמש בשלט של הקווסט כעט ולכתוב על הלוח. מבחינת החוויה, פייסבוק אומרת שלא יהיה צורך להשתמש בשלטי מיקום כדי שיראו את הידיים שלכם. החדר יותאם לפי הצרכים שלכם - לדוגמה אם זה חלל עבודה, שיחה קבוצתית או פרזנטציה, החדר ידע לסדר את עצמו בהתאם לפי מספר האנשים.
 
פייסבוק מאמינה כי בכל אלה יושגו  שיפור הפרודוקטיביות ושידרוג חווית העובדה המשותפת.