פיסבוק כחברת בניה

יום א', 9 ביולי 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews 

 
האם פייסבוק הופכת גם לחברת בנייה?
המחסור בדיור בקליפורניה בעמק הסיליקון מעורר את החברה לקחת homebuilding לידיים שלה בפעם הראשונה עם תוכנית לבנות 1,500 יחידות ליד המטה שלה.
 
הצמיחה של פייסבוק, חברת אלפבית וחברות הי-טק אחרות יוצרותחוסר ומתח דיורי בשכונות באזור מפרץ סן פרנסיסקו שאינו ערוך ומוכן לזרם של עשרות אלפי עובדים בעשור האחרון. וכך מחירי הבתים וזמן הנסיעה עלו.
 
חברות הטכנולוגיה הגיבו באמצעים כגון הפעלת שירות של אוטובוסים מאובזרים באינטרנט עבור עובדים עם נסיעות ארוכות. ואילו פייסבוק הציעה לפחות 10,000 דולר תמריצים לעובדים שיסכימו להתקרב למשרדיה.
 
עם זאת, הצעדים הללו לא הפחיתו את הטענות שחברות הטכנולוגיה נכשלות ברובן בטיפול במחסור בדיור.
 
"הבעיה עם עמק הסיליקון היא שאין לך מספיק תשתית ואספקה ??כדי לעמוד בקצב הביקוש", אמר סאם ח'טר, סגן כלכלן בכיר בחברת המחקר CoreLogic.
 
עם תוכנית הבנייה של פייסבוק, החברה אמרה שהיא רוצה להשקיע במנלו פארק, העיר שנמצאת כ-45 קילומטרים מדרום לסן פרנסיסקו שם היא פועלת משנת 2011.
 
החברה הודיעה כי היא רוצה לבנות "כפר", עם 1.75 מיליון מטרים רבועים של שטחי משרדים ו- 125,000 מטרים רבועים של שטח קמעונאי.
 
"חלק מהחזון שלנו הוא ליצור מרכז שכונתי מודרני המספק שירותים קהילתיים ארוכי טווח", אמר ג'ון טנאנס, סגן נשיא פייסבוק למתקנים גלובליים.