משקפים מזהים חשודים

יום א', 11 בפברואר 2018

שילוב של ניתוחי בינה מלאכותית יחד עם משקפיים חכמות מקושרות  - עשוי לגלות בעתיד הלא רחוק פושעים ]פוטנציאליים בדרך אל הפשע.

כמו רנטגן: המשקפיים מאתרים חשוד גם בתוך המון סואן.

הדגמה לכך נותנים שוטרים במרכז העיר ז'נג'ז'ו שבסין החמושים במשקפי שמש עתידניות, המצויידים בטכנולוגיה לזיהוי וניתוח פנים, ומאתרים חשודים בין ההמון הסואן. 

למשקפיים יש מצלמה המחוברת למכשיר דמוי סמארטפון המאפשר לקצינים לצלם תמונות של חשודים ולהשוות אותם למסד הנתונים בחזרתם למפקדה.

באמצעות אפליקציה ייעודית ניתן לקבל את כל המידע החיוני על החשוד, כולל שם, מוצא אתני, מין וכתובת. כמו כן היא מספקת מידע על סטטוס החשוד, אם הוא נמלט מהחוק, המלון בו הוא מתאכסן, ומידע הקשור לאופן בו הוא משתמש ברשת האינטרנט

העיתון "גלובס" המביא ידיעה זו מציין כי עד כה סייעו המשקפיים למשטרה ללכוד שבעה חשודים שהואשמו בפשעים, החל מסחר בבני אדם ועד לעבירות "פגע וברח", ועוד 26 אנשים שהשתמשו בתעודות מזויפות, כך על פי העיתון היומי של המדינה, המצטט את משטרת העיר .

המערכת היא חלק מהמאמצים של סין לבנות מערכת מעקב דיגיטלית המשלבת מגוון של נתונים ביומטריים - מתמונות וסריקות קשתית העין ועד לטביעות אצבע - כל זה על מנת לפקח באופן הדוק על תנועת האוכלוסייה.כמו רנטגן: משקפיים המאתרים חשוד בתוך המון סואן. בינה מלאכותית תדע לציין מראה מעודד חשד בעזרת ניתיוח אלפי פרופילים מן העבר.