מנהל למרכז המצוינות

יום א', 11 בפברואר 2018

 

הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל הכריזה לפני מספר שבועות על הקמתו של מרכז מצוינות בתחום ה-   BI, Big Data & Analyticsבראשותו של ניר מקובר. מקובר הינו מומחה לחדשנות ולמימוש אסטרטגיית מידע, בעל ניסיון של 20 שנה בהקמה ובניהול של יחידות BI & Analyticsומתמחה בניהול וביישום פרויקטיי מידע מורכבים.

 

מקובר בעל ניסיון מעשי במגוון רחב של תעשיות ונחשב לאחד האנשים המנוסים והמוכרים בתחומי ה- BI, ה-  Big Dataוה- Analyticsבישראל. "יש לי פריבילגיה מיוחדת לעסוק במה שאני הכי אוהב ומרכז המצוינות זה עוד דרך להרחיב אופקים", מעיד מקובר על עצמו. "ההזדמנות הזאת, להביא מהידע שלי ובאותה נשימה גם להכיר אנשים נוספים וללמוד מניסיונם, היא הזדמנות נדירה לטעמי וצורך שקיים אצל אנשים רבים בתחום".

 

מרכז המצוינות במסגרת הלשכה לטכנולוגיות המידע, חרט על דגלו להעשיר, להעצים ולטפח מומחי ידע בתכנון, ביישום ובשימוש אפקטיבי של פתרונות חדשניים המייצרים תובנות וערך עסקי משמעותי. זאת לצד קידום המקצוענות בתחום למשל דרך הסמכות מקצועיות. "ארגונים רבים - ובראשם מנכ"לים ומנהלים בכירים - מבינים היום שהמידע הוא אחד הנכסים החשובים ביותר של הארגון." מסביר מקובר.  "ארגונים אלה משקיעים כסף ומשאבים רבים במימוש טכנולוגיות חדשות, בניהול ובחיזוק יחידות ה- BIוהאנליזה, בהעשרות, בשיפור איכות המידע ובגיבוש תהליכי עבודה.

 

"הערך העסקי שאפשר להניב מניהול ושימוש נכון במידע הוא עצום. עם זאת, ארגונים רבים עדיין מתלבטים איך לנצל את הפוטנציאל בצורה מיטבית, באילו טכנולוגיות נכון להשקיע, אילו אנשים לגייס, אילו הכשרות לספק ואילו שינויים והתאמות צריך לבצע. המטרה של מרכז המצוינות שאני מוביל היא לקבוע סטנדרטים מקצועיים ולספק פלטפורמה אובייקטיבית שתאפשר לחברים בקהילה להכיר, להעשיר, ללמוד אחד מהשני, לשתף ולייעץ", לדברי מקובר.