חברת החשמל מציגה את פרויקט מוני אנרגיה חכמים

יום ה', 15 בפברואר 2018
 
פרויקט טכנולוגי חדשני של חברת החשמל יוצא לדרך: בחודש אפריל 2018 תחל חברת החשמל לרשת את מדינת ישראל ב"מוני אנרגיה חכמים" בטכנולוגיה מתקדמת, אשר מאפשרת לצרכנים לעקוב אחת ליממה אחר נתוני צריכת האנרגיה שלהם באמצעות אפליקציה סלולארית
 
מודיעין היא העיר הראשונה (כעיר שלמה) שנבחרה ליישום הפרויקט
 
הפרויקט הושק בתערוכת  MUNI EXPO לחדשנות אורבנית, שם ניתן vhv להציץ לטכנולוגיה החדשנית באמצעות משקפיי  VR.
 
פרויקט מו"ח של חברת החשמל קורם עור וגידים, ובימים אלה חברת החשמל מתחילה לרשת את ישראל במוני אנרגיה חכמים (מונים אלקטרונים מתקדמים). המונים פועלים באמצעות טכנולוגיית שידור נתוניםPLC,  המאפשרת שידור נתונים על גבי קווי חשמל ולא באמצעות רשת אלחוטית.
 
לראשונה, חברת החשמל לא רק מקבלת נתונים מהלקוחות, אלא באמצעות המונים החכמים תספק נתונים ללקוחות באמצעות אפליקציה סלולארית ייעודית. אחת ליממה, יוכלו לקוחות החברה לקבל נתוני צריכה ועלויות קיימות, להעריך כמה צרכו וכן לקבל חתכים של צריכת האנרגיה ברמות שונות ומפורטות המעניינות אותם והשוואות צריכה מול סביבתם ובכך ינהלו באופן נכון ונבון את צריכתם.
 
עבור  לקוחות ציבוריים, בעיקר עיריות, המונים החכמים יהיו כלי שיאפשר לנהל טוב יותר את צריכת האנרגיה בעיר.
 
"מדובר בפרויקט חדשני שמהווה צעד נוסף בתפיסה של החברה, אשר מבקשת לשים את הלקוח במרכז, ולאפשר לו התנהלות חכמה ואחראית בצריכת החשמל. המונה החכם מהווה חלק מתהליך ההתקדמות של חברת החשמל בתחום הרשת החכמה והבית החכם, במטרה לשפר את הביטחון האנרגטי והקיימות האורבאנית". מספר עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל.
 
כאמור פריסת המונים החכמים תחל במודיעין, ובהמשך תרשת החברה שכונות בנתניה, באר שבע, ירושלים וערים נוספות. בשלב ראשון מתוכננים התקנת 200 אלף מונים ברחבי ישראל עד שנת 2020, וזהו השלב הראשון בתוכנית לפריסה ארצית.