אלסטום מציגה פתרון כביש חשמלי חדשני

יום ה', 23 בנובמבר 2017
אלסטום מציגה פתרון כביש חשמלי חדשני – APS לכביש 
 
לרגל ביקור נשיא צרפת עמנואל מקרון בשוודיה, אלסטום מציגה את פרויקט הכביש החשמלי שלה במטה קבוצת וולבו בגטבורג. חידוש זה תורם לתחבורה נקייה יותר ומרחיב את תיק הפתרונות הירוקים של אלסטום.
 
אלסטום חברה לקבוצת וולבו כדי להשתתף בפרויקט מערכות כביש חשמליות ביוזמת סוכנות האנרגיה השוודית, שבמסגרתו היא מתאימה את פתרון החשמול הקרקעי שלה APS המשמש כיום לרכבות קלות, לשימוש בכביש.
 
במסלול הבדיקה של קבוצת וולבו בשוודיה הותקנה ונבדקת כיום מערכת הדגמה המספקת אנרגיה למשאיות חשמליות. אלסטום סיפקה את מערכת החשמול המלאה לצורך הפרויקט, לרבות מקטעי חשמל מוליכים שנבנו לתוך משטח הכביש. אירופה (ובמיוחד שוודיה, גרמניה, בריטניה וצרפת) וארה"ב מובילות בחזית התחום של הטמעת כבישים חשמליים. 
 
במקור, APS הוא פתרון הזנה דינמי לרכבות קלות שהוכח בשירות פעיל ב-7 רשתות תחבורה בעולם, בהן בורדו, ריו דה ז'ניירו ודובאי, הכוללות יחד יותר מ-30 מיליון ק"מ נסיעה. אחד הפיתוחים שנגזר מ-APS הוא מערכת SRS, המטעינה בעצירה רכבות קלות ואוטובוסים חשמליים שהותקן בהם מנגנון אחסון אנרגיה בכלי הרכב. מערכת APS לכביש פותחה באתרי אלסטום בוויטרול ובסן-אואן.