גורל אקספון יוכרע בימים הקרובים

יום א', 22 באוגוסט 2021

הנכס משקשק ובכל זאת יש לו קונים ...

גורלה הסופי של חברת הסלולר אקספון עומד להכרעה בימים הקרובים ולמרבה הפלא נראה שמספר קבוצות יגישו הצעות לרכישתה, ובהן פרטנר וגולן טלקום שבבעלות סלקום.
אנליסטים בשוק הסלולר שואלים מה מוצאים המתעניינים השונים בחברה שמפסידה כסף בשוק שהמפעילים בו חווים רווחיות אפסית לאורך שנים. 
 
נדמה כי חזי בצלאל, בעלי אקספון והאיש שניסה בכל הכוח להרים את החברה ולהפוך אותה לשחקן לגיטימי בשל האהבה שלו לשוק הטלקום, הרים ידים. בצלאל ניסה להיכנס לשוק הסלולר כבר ב-2011. לאחר שלא הצליח, הוא רכש את אקספון ובאמצעותה נכנס לשוק הסלולר ב-2015, עת התמודד וזכה במכרז תדרים לדור הרביעי.
בשנים האחרונות עם המותג WE4G שהציע "חבילה לכל החיים" אקספון הובילה במבצעים אגרסיביים.
 
בסופו של דבר, בשלהי השנה שעברה בצלאל כבר התקשה להמשיך ולהפעיל את החברה במחירים כל-כך נמוכים ובמקביל לשלם לסלקום סכומים כה גבוהים על שיתוף הרשתות. עקב כך פרץ משבר בין החברות, ובשנה האחרונה אקספון "קמצנית" יותר במתן הטבות.
 
המחלוקת הביאה את אקספון לפוצץ את ההסכם עם סלקום ולנסות למכור את פעילותה באמצעות בית משפט. הפיצוץ הוביל את אקספון סלולר למצב של כמעט חדלות פירעון ולניסיון למכור את פעילות החברה למשפחת רייכמן הקנדית תמורת 330 מיליון (עבור הפעילות הקווית והניידת כאחד).
 
כרגע כולם ממתינים לאסיפות נושים שבהן יוחלט מי תרכוש את אקספון, לאחר שלחברה מונה מנהל הסדר מטעם בית המשפט,.