ביקש לללימודים של מדעי הנתונים

יום ד', 7 במרץ 2018

מהמועצה להשכלה גבוהה נמסר כי 17 בקשות הוגשו אשתקד למועצה למל"ג על ידי מוסדות אקדמיים לפתיחת מסלולי לימוד חדשים בתחום מדעי הנתונים (Big data), כך עולה מנתונים שהגיעו לידי "כלכליסט". מדובר בכמות חריגה יחסית של בקשות לפתיחת מסלולי לימוד בתארים ראשון ושני עבור תחום לימוד חדש, וזאת על רקע המחסור הקריטי בכוח אדם במקצועות ההייטק ובסטודנטים הלומדים בתחומים המובילים לעיסוק בתחום.

 

תחום מדעי הנתונים, או Big data, נחשב בשנים האחרונות לאחד החמים בהייטק. כעת האקדמיה המקומית דוחפת את התחום הפופולרי לקידמת הבמה. אחד המסלולים כבר נלמד בימים אלה בטכניון, כשאליו ביקשו להצטרף ב-2017 ארבע אוניברסיטאות נוספות – העברית, חיפה, בן-גוריון ובר-אילן. בסך הכל, 13 מוסדות המתוקצבים על ידי המדינה (אוניברסיטאות ומכללות) פנו בבקשה לפתוח מסלולי לימוד, וכן עוד ארבעה מוסדות חוץ?תקציביים הכפופים לרגולציה של המל"ג ולפיכך מחויבים באישור.

  

כלל הבקשות יידונו בקרוב על ידי המל"ג כשהשאלות המרכזיות יהיו, בין השאר, האם ניתן יהיה לאכלס את שלל המסלולים הללו בסטודנטים? וכן, האם לא מדובר באפנה חולפת שעלולה להתחלף בקרוב בתחום ידע אחר בהייטק? בכל מקרה, במל"ג מעודדים מכמות הבקשות, ויש להניח שישמחו לראות יותר ויותר מסלולים כאלה נפתחים בקרוב. לשמחה לביקש זה שותפים גם ראשי חברות ההי-טק המערכים כי חסרים כ-100 אלף אנשי מחשוב בכירים לתחום מדע ניהול הנתונים.