רובע רפואה דיגיטלית יוקם בעיר התחתית חיפה

יום ב', 12 במרץ 2018


המהלך להפיכת חיפה למוקד חדשנות בינלאומי בתחומי הרפואה הדיגיטלית צובר תאוצה ועכשיו גם נכנס לעיר התחתית. עתה  הכריזו היזם אראל מרגלית, בראד בלום, מנכ"ל ברקשייר פרטנרס ויונה יהב ראש העיר חיפה על הקמת רובע הרפואה הדיגיטלית בעיר התחתית חיפה.

רובע  הרפואה הדיגיטלית יוקם במבנה היסטורי ברחוב הנמל 69. המבנה הוקם בשנות ה-30 של המאה הקודמת בתכנונו של האדריכל הנודע, ריכארד קאופמן, בסגנון הבינלאומי (באוהאוס).

רובע הרפואה הדיגיטלית  המתפרש על 1100 מ"ר, ישמש פלטפורמה למפגש בין יזמים ומשקיעים בתחומי הרפואה הדיגיטלית, מוקד לפעילות חברות רב-לאומיות כמו פיליפס ואחרות,  בשיתוף מוסדות האקדמיה כמו הטכניון ואוניברסיטת חיפה ומרכזי המחקר והרפואה כמו רמבם, בנוסף, מתכוונים היזמים להקים בקומפלקס אקסלרטור לחברות סטארטאפ, קרן הון-סיכון להשקעות ממוקדות בחיפה, מאיץ אקדמי לסטודנטים, מרחב עבודה ליזמים וחלל לקיום אירועים בתחומי הרפואה הדיגיטלית זאת כחלק מהשינוי שעובר האזור במטרה להפוך למוקד יזמות וחדשנות בינלאומי . 

 אראל מרגלית יו"ר קרן JVP  ו"יוזמה לאומית" שמובילים את המיזם אמר בטקס הסרת הלוט כי: "זהו יום מרגש וחשוב לפיתוח הכלכלי של העיר. את מה שעשינו בבאר שבע עם הסייבר נעשה כאן עם תחום הרפואה הדיגיטלית. לחיפה יש מוסדות מחקר פורצי דרך, רפואה מהמובילות בעולם, נוכחות של חברות רב לאומיות וסצנת יזמות פורחת - שילוב 4 האלמנטים האלה יחד, סביב תחום הבריאות הדיגיטלית יכול לייצר כאן אלפי מקומות עבודה. רובע הרפואה הדיגיטלית יהפוך למוקד החדשנות של העיר . חברות רב לאומיות כבר מביעות עניין בכניסה לשיתופי פעולנ והשקעות ממוקדות בעיר. עיריית חיפה עשתה מהפכה בעיר התחתית, ואין לי ספק שהעיר התחתית תהיה המוקד של כל הדבר הזה."


בראד בלום, מיוזמי הפרויקט, מנכ"ל ברקשייר פרטנרס ומבכירי הפדרציה היהודית בבוסטון CJP)), אמר כי "במשך כ- 30 שנה  קהילות חיפה ובוסטון משתפות פעולה ביוזמות בעלות אינטרסים משותפים,; ובמרכזם פיתוח כלכלי של חיפה ; "רובע הרפואה הדיגיטלית יהפוך למנוע צמיחה של העיר, והוא חלק מרכזי ביצירת האקו סיסטם של רפואה דיגיטלית ברמה עולמית אשר תקדם פיתוח כלכלי בחיפה ובבוסטון ומעבר. "