הבריאות הדיגיטלית מעניינת את שוק ההון

יום ב', 16 בדצמבר 2019
"בריאות דיגיטלית היא עולם ומלואו של הנגשת מידע רפואי למטופל, פרסונליזציה של הטיפול בחולה, ועוד מגוון אפשרויות אדיר של שילוב דאטה, ביולוגיה ואלוגריתמיקה – אין סוף של חדשנות שנדחפת על ידי מחשוב, כשמהפכת המזעור והעוצמה של המחשבים הם המנוע שדוחף את הנגשת שירותי הבריאות לכלל המטופלים". כך אמר אופיר שחף, סגן נשיא לפיתוח עסקי בחממת eHealth Ventures.
 
"האקו-סיסטם הישראלי בתחום הבריאות הדיגיטלית, כולל קרוב ל-25 חממות, אקסלרטורים ופלטפורמות חדשנות בבתי חולים. בצד תחומים כמו סייבר, אגרוטק ופינטק, זהו אוצר לאומי משמעותי שלנו. גם חברות בינלאומיות ושחקנים זרים מודעים לכך, ובאים לביצה הישראלית הקטנה בשביל החשיפה לחדשנות", אמר.
 
"כל שנה שוברת שיאים יותר מקודמתה מבחינת ההשקעות בתחום, על ידי גורמים מגוונים ובהם בתי חולים, חברות ביטוח ועוד. כל הגורמים מבינים שהתחום ישפיע על כל אחד  ועל כן פוטנציאל השוק שלו הוא אדיר", פירט.
 
"במענה לשאלה מה מחפשים המשקיעים, איזה סוג של פרויקטים ואילו השקעות, אני מזהה בארץ שני סקטורים חמים: ניטור מרחוק של המטופל, ודיאגנוסטיקה- איתור בזמן של המחלה. אלו תחומים שמתקשרים לטרנדים הגלובליים בתחום, השמים דגש על דיאגנוסטיקה וסקירה.  AI ולימוד מכונה הן הטכנולוגיות הצומחות ביותר: הנושא נכנס למיינסטרים של שוק ההון, גם והבורסה מגלה את התעשיה הזו ויותר ויותר כסף נכנס לתחום", הסביר שחף.