הבורסה ליהלומים תפתח מרכז חדשנות

יום ג', 20 ביוני 2017

 

הבורסה ליהלומים ברמת גן תפתח מרכז לחדשנות שיעניק תמיכה כספית וארגונית לחברות סטארט-אפ שיפתחו טכנולוגיות הקשורות לענף היהלומים. המרכז, שייקרא Diamond Tech, יעניק סיוע מיוחד לחברות סטארט-אפ ישראליות וזרות שנמצאות בשלב ההתחלתי של הפיתוח. במסגרת זאת ניגשת הבורסה למכרז הרשות לחדשנות לקבלת זיכיון "מעבדה לחדשנות" במסגרתו יוקמו חמש מעבדות לחדשנות בענפים מסורתיים

בכוונת הבורסה להשתמש במרכז החדשנות כדי לקדם סטארט אפים ישראלים ובינלאומיים שיפתחו טכנולוגיות המבוססות על שימושים ביהלומים, וטכנולוגיות שסייעו לתעשיית היהלומים - לא רק לתכשיטנות אלא גם לתעשיות הרובוטיקה, התוכנה, החומרה, הטכנולוגיות הרפואיות, טכנולוגיות החלל, הפיננסים והמסחר.

לצורך ההשתתפות במכרז חוברת הבורסה לחברת הניג הבריטית וחברת שרין הישראלית - מובילה עולמית בפיתוח טכנולוגיות לתעשיית היהלומים הנסחרת בבורסה בסינגפור.

במסגרת המכרז של רשות החדשנות, הודיעו על תמיכתם בתוכנית גופים בולטים שבכוונתם לשתף פעולה עם מרכז החדשנות והחברות שיפעלו בו:  פדרציית התכשיטים הבינלאומית CIBJO, ענקית השילוח ליהלומים והאבטחה הגלובלית ברינקס, קרן ההשקעות הסינית Panpacהעוסקת בהשקעה בחברות טכנולוגיות, הטכניון והקרן הישראלית Plus Ventures , אשר חתמו על מזכר הבנות של שותפות אסטרטגית עם המיזם.

"הבורסה הישראלית ליהלומים קיבלה החלטה אסטרטגית להקים מרכז לחדשנות, מתוך הבנה שתעשיית היהלומים צריכה להתפתח טכנולוגית", אומר נשיא הבורסה ליהלומים, יורם דבש, "ישראל היא מובילה עולמית בפיתוחים טכנולוגיים – מה שהופך אותנו למקום אידיאלי להוביל את תעשיית היהלומים הגלובלית לכיוונים טכנולוגיים חדשים. הבורסה תרתום את כוחה והשפעתה כדי להבטיח את הצלחת חברות הסטארט-אפ הישראליות הללו ואת תרומתן לתעשיית היהלומים העולמית".