המרוץ המטורף לארנקים דיגיטלים

יום ה', 29 ביולי 2021
טרוף הארנק הדיגיטלי שיחסל חלקית את כרטיסי האשראי הרגילים מתרחב.
 
נודע כי חברת פייסבוק שלה נציגות בישראל  מנהלת שיחות עם רשות שוק ההון לקבלת רישיון; הארנק יאפשר העברת כספים דרך ווטסאפ ופייסבוק, במטבע הנקרא דיאם; שיהיה צמוד למטבעות מובילים כגון דולר ויורו.
 
במקביל גם הבנק הבינלאומי נכנס לתחום הארנקים הדיגיטליים - משיק את פיבי פיי וכן רמי לוי השיק ארנק דיגיטלי; שיאפשר תשלומים בסניפים ובאתר.
רשות התחרות גם אישרה לשופרסל ולדיסקונט להפעיל ארנק דיגיטלי משלהם. 
 
הארנק  אמור לאפשר בשלב ראשון העברת כספים בין אנשים באמצעות המסנג'ר של פייסבוק, דרך ווטסאפ שנמצאת גם היא בשליטת פייסבוק וגם דרך אפליקציה ייעודית. בהמשך אמורה פעילות 
 
כפי שפרסמנו כבר לפני שנתיים הודיעה פייסבוק על כוונתה להשיק את המטבע ליברה, שאמור היה להיות מטבע עצמאי. אולם בנקים מרכזיים ורגולטורים בעולם לא אהבו את התכנית הזו של פייסבוק לייצר מטבע משל עצמה. החשש שעלה היה שלאור פוטנציאל המשתמשים הגדול במטבע (לפייסבוק מעל 2.8 מיליארד משתמשים), הוא עלול לערער יציבות של מטבעות רגילים. 
 
אם אכן פייסבוק תשיק את הארנק הדיגיטלי שלה גם בישראל, זה עשוי להיות שינוי דרמטי בתחום. כיום שולטת אפליקציית ביט של בנק הפועלים באפליקציות העברת הכספים בין אנשים. אחריה נמצאת פייבוקס של דיסקונט ואחריה פיי של לאומי. ההיקף הכולל של העברות הכספים בין אנשים מוערך ביותר מ?10 מיליארד שקל בשנה.