אפל תכריז על האייפון SE2

יום ש', 4 באפריל 2020
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
כבר זמן ניכר ציבורים רבים מתגעגעים לאייפונים קטנים. מכשיר ה- iPhone SE הפופולרי של אייפון SE -2016 של אפל הופסק בספטמבר 2018, ומעריצי המכשירים הקטנים והמחירים סבירים מבקשים החלפה מתאימה מאז. כרגע האפשרות הקיימת  היא אייפון 8, עם תצוגה של 4.7 אינץ ותג מחיר של £ 479/449 ליש"ט - אך יתכן שהוא עומד להשתנות.
 
אנו יודעים כעת כי iPhone SE חדש לשנת 2020 (או אייפון 9) קיים ויופיע בשלב מסוים בעתיד הקרוב. למרות עיכובים הקשורים להתפרצות COVID-19, מקורות מרובים מצביעים כעת על השקה של אייפון SE 2 באמצע אפריל - אם כי הם חלוקים ביחס ליום ההשקה המדויק.
 
עתה הדלפות אחרונות מספרות כי אפל תכריז על האייפון SE2  ב-15 באפריל
כבר תקופה ארוכה שמתפרסמים  דיווחים שונים על המכשיר המוזל של אפל, ה-iPhone SE2, אחרי שאירוע ההכרזה שהיה אמור להתקיים במהלך חודש מרץ נדחה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. כעת, דיווח שמגיע מהיוטיובר ג'ון פרוסר (Jon Prosser) טוען כי ההכרזה תתקיים ב-15 באפריל, וכי הוא יגיע לחנויות ב-22 באותו חודש.
 
 עיצובו של ה-iPhone SE, שלפי דיווחים אחרים עשוי להיקרא אולי iPhone 9, יהיה זהה כמעט לחלוטין לדגם ה-iPhone 8 שהושק בשנת 2017 ויגיע עם מסך בגודל 4.7 אינץ.
 
נראה כי כמה ממפרטי החומרה עומדים בפני שדרוג. המכשיר המוזל צפוי ליישר קו עם מכשירי ה-iPhone 11 ויגיע עם שבב Apple A13, לצד סוללה בנפח גדול יותר.
 
הדמיות שהודלפו לאחרונה לרשת חשפו את העיצוב המוכר, לרבות מסגרת עבה, וכפתור בית פיזי שבו משולב סורק טביעות האצבע Touch ID, במקום מערכת זיהוי הפנים שקיימת במכשירי הדגל של החברה. עוד עולה מהדיווחים האחרונים כי מחירו צפוי להיות 399 דולר (כ-1,419 שקלים).