מכשיר ה- iPhone SE החדש

יום ב', 3 באוגוסט 2020

 

 
בבדיקת כדאיות רכישה - יש הרבה דרכים לחשוב על מכשיר ה- iPhone SE החדש של אפל בסך 399 דולר. האחת היא שמדובר באפשרות סבירה יותר מהאייפון 11 ( 699 דולר באפל ) , עם מפרט מצלמה דומה להפליא , וזהו. או שמדובר בסרט ההמשך של 2020 ל- SE המקורי משנת 2016 , שהוא גם כן  בגודל 4.7 אינץ ', שזה האייפון הקטן והזול ביותר שתוכלו לקנות כרגע (אם כי  הוא לא כל כך קטן ). או - וזו הדרך המועדפת עלי לחשוב על זה - שזה אייפון 8 עם המוח והעוצמה של אייפון 11 . למעשה, ה- iPhone SE החדש הוא כל הדברים האלה יחד.
המחיר בישראל כ-3000 שקל .
 
לאייפון SE החדש יש את העיצוב הקלאסי שהגדיר את האייפון בעשר שנותיו הראשונות. עדשות העיצוב, הגוף והמצלמה זהות לאייפון 8 של 2017 . אבל אפל ביצעה השתלת מוח חכמה, והחליפה את המעבד בן כמעט 3 שנים במעבד A13 Bionic ששימש במכשירי iPhone 11, 11 Pro ו- 11 Pro Max . המעבד החדש לא רק פועל מהר יותר, אלא שהוא ככל הנראה יגן על הטלפון באמצעות עידכוני iOS במשך שנים .
 
עם זאת אייפון של 399 דולר  מגיע עם פשרות, שאפל בחרה בתבונה. ל- SE יש רק מצלמה אחורית בודדת , אין לה מזהה פנים והיא חסרה תכונות מצלמה כמו מצב לילה, סלופיז ועיבוד פיוז'ן. מצלמת ה- selfie בסדר אבל לא מדהימה כמו זו שנמצאה באייפון 11, 11 פרו ו- 11 פרו מקס.
 
אבל בסך הכל למי שמסתכל על התמונה השלמה, ה- iPhone SE מייצג את הערך המרבי ביותר לדולר מכל טלפון שאפל מוכרת. יש לו מחיר אטרקטיבי, חיי סוללה פנטסטיים, מצלמה אחורית נהדרת, מעבד A13, עמידות בפני מים ותמיכה לטעינה אלחוטית. SE הוא לא רק אייפון בולט לטובה , אלא אחד הטלפונים התקציביים הטובים ביותר שתוכלו לקנות כרגע.