איך לחסוך בדמי אחסון בגוגל

יום א', 25 ביולי 2021

גוגל מקצה 15 ג'יגה-בייט לאחסון חינם של תמונות, סרטונים ומיילים; אם עברתם את המכסה - קבצים נוספים לא יישמרו, וייתכן שתיבת הדואר שלכם תיחסם; העיתון "כלכליסט" מביא מספר עצות מועילות לחסכון.

בעלי  חשבון בגוגל צריכים לדעת שהחברה מקצה לכל משתמש 15 ג'יגה-בייט אחסון בחינם. מכסה זו מיועדת לכל הקבצים, האימיילים, הסרטונים והתמונות שלכם. בעבר גוגל אפשרה לאחסן תמונות באיכות בסיסית בלי שמכסה זו תיגרע, אבל היא ביטלה את ההטבה הזו לפני כמה חודשים. כעת אם  צוברים נתונים בהיקף שעובר את ה-15 ג'יגה-בייט, אלה לא יישמרו בענן, וגוגל מסבירה שגם מיילים עשויים לא להתקבל בתיבת הג'ימייל שלכם. כדי להגדיל את המכסה תצטרכו לשלם כ-8 שקלים ל-100 ג'יגה-בייט. 

אבל לפני שממהרים לרכוש מינוי אחסון, דעו שגם מכסת האחסון הבסיסית והחינמית מספיקה לחלק גדול מאיתנו. אבל במקרה הצורך...

טיפ מס' 1: פתחו לעצמכם עוד חשבונות גוגל במקביל לחשבון הראשי

עד כמה שזה נשמע מוזר, גוגל לא מגבילה  במספר החשבונות שאתם יכולים לפתוח. למעשה כל עוד אתם שומרים על איות קצת שונה מכתובת המייל הראשית שלכם, אין שום בעיה לפתוח חשבונות נוספים. כל אחד מגיע עם אותה מכסה בת 15 ג'יגה-בייט, וניתן להוסיף אותה לכל דפדפן או מכשיר שבו אתם עושים שימוש. 

טיפ מס' 2: היכנסו לחשבון הגוגל שלכם ונסו למזער את היקף הקבצים

ראשית, היכנסו לקישור הבא: https://one.google.com/storage, שבו תמצאו ניטור של כל הקבצים שלכם בכל שירות של גוגל. משם תמצאו קישור למנהל האחסון (https://one.google.com/storage/management). כשמו כן הוא, ניתן דרכו לבצע מספר פעולות שיאפשרו לכם לסנן מיילים ישנים עם תמונות ישנות מיותרות. 

טיפ מס' 3: לנקות את ג'ימייל

אם תקלידו בשדה החיפוש את המחרוזת older_than:1y, תקבלו את כל המיילים בני יותר משנה. אם תרצו לחפש מיילים בני יותר משלושה חודשים, הקלידו: older_than:3m או older_than:6m. אם אתם רוצים מיילים בני יותר משישה חודשים, זה פשוט. האות Y מסמנת שנה (Year), והאות m מסמנת חודש (month). כל מה שנותר זה לבחור בתיבת הסימון בחלק העליון השמאלי או הימני של רשימת המיילים ולמחוק. ג'ימייל ישלח את המיילים לתיבת האשפה, שם הם יישמרו ל-30 יום לפני שיימחקו סופית ללא יכולת אחזור. 

טיפ מס' 4: לשחרר את הדרייב

היכנסו לחלון דרייב במחשב והקליקו על הקישור Storage, שנמצא מצד שמאל למטה מעל חיווי מכסת האחסון (המספרים שמראים כמה שטח אחסון נמצא בשימוש). בחלון שייפתח לכם תקבלו את כל הקבצים מסודרים לפי גודל. סדרו את הרשימה לפי הקבצים הגדולים קודם, וראו איזה מהם אתם יכולים למחוק. 

טיפ מס' 5: תמונות

גוגל תמונות מנסה לסייע לכם לחסוך במכסת האחסון. עם זאת רוב הכלים לניהול השירות דווקא יותר זמינים באפליקציות הסמארטפון (אנדרואיד או אייפון). היכנסו לחלונית הספרייה - שנמצאת למטה מצד ימין בעברית או משמאל באנגלית (library) - שם הקישו על כלי ניהול ובחרו ב"פינוי מקום".