שת"פ רחפנים ישראלי-הודי

יום ו', 5 בפברואר 2021

 


SpearUAV–חברה המפתחת ומייצרת מערכות בלתי מאיישות אוויריות ייחודיות ליישומי בטחון, צבא, אכיפת חוק והגנת המולדת - חתמה על מזכר הבנות עם החברה ההודית, Paras Aerospace, במטרה להפיץ את מערכת הNINOX-40 הטקטית לכוחות השונים בהודו.

"זירת ההגנה בהודו מתמודדת עם אתגרים רבים, ביניהם כוחות טבע קיצוניים, כמו סופות מונסון, ציקלונים ורעידות אדמה, כמו גם לחימה באזורים אורבניים גדולים, הגנת גבולות מתקנים, ותשתיות ועבודה שטחי ג'ונגל או שטחים מיוערים צפופים", אומר ישי אמיר, מנכ"ל SpearUAV. "אתגרים אלה חלים על הכוחות המיוחדים, הצבא, חיל הים, הגנת המולדת וכוחות החירום הלאומיים. שיתוף הפעולה בין שתי החברות יספק מענה לצרכים המשתנים של כוחות אלה, על מנת לתת לכל לוחם, קצין ואיש הצלה בשטח יכולות מודיעין וקבלת תמונת מצב מהאוויר באופן מידי, הנחוצות להשלמת המשימה והצלת חיים.  

"אנו שמחים מאוד לשתף פעולה עם חברת Paras, שהיא חברה ידועה בתחום הבטחון והתחום האווירי בהודו. " הוסיף אמיר.

NINOX 40 הינה מערכת פורצת דרך מבית Spear, הכוללת רחפן המשוגר במהירות גבוהה מתוך קפסולה מוקשחת ומערכת בקרה. עם שיגורו הוא נפרש ומתייצב באוויר מידית וללא התערבות מפעיל. בדרך זו מתאפשרת לחייל בשטח, לכוח החילוץ וההצלה, או כל גורם בטחוני אחר,  לצפות בתמונת וידאו ברורה גם מעבר למכשולי ראייה ובטווח רחב. בנוסף, ל-NINOX 40 יכולת טיסה אוטונומית לעבר נקודת ציון מוגדרת לביצוע משימות מודיעין ביום ובלילה.

המערכת בטוחה ואינטואיטיבית, אינה צריכה הכשרה ייחודית והיא תוכננה במשקל קל במיוחד ע"מ שכל חייל ואיש כוחות ההצלה יוכלו לשאת אותה באפוד המגן במהלך הפעילויות.

לאחר הגעת הרחפן אל היעד וביצוע המשימה הוא נוחת בנקודה מוגדרת, ללא צורך בהשבתו.

בחברה מציינים כי Paras  היא ספקית טכנולוגית ביטחונית מוכרת וידועה עבור ארגונים ממשלתיים בהודו כדוגמת DRDOsו-PSUs   וכן למגזר הפרטי ולחברות נוספות באסיה ובמזרח התיכון," אומר פנקאג 'אקולה, מנכ"ל Paras Aerospace.

אודות SpearUAV:

Spear, שנוסדה בשנת 2017, היא חברה המתמחה בפתרונות צבאיים והגנת המולדת והינה בבעלות פרטית. צוות החברה כולל מומחים בעלי ניסיון עשיר בתחומי הכלים הבלתי מאויישים, חלל, בינה מלאכותית, תכנה, תקשורת ועוד.

שילוב בין ניסיון מבצעי, ידע טכני נרחב וטכנולוגיה אזרחית מספק עליונות טקטית מיידית בשדה הקרב הכאוטי של ימינו. מגוון פתרונות החברה, בתחום הכלים הבלתי מאויישים,  נמצא בשימוש על ידי ארגונים צבאיים, ממשלתיים ואזרחיים ברחבי העולם.

SPEAR  היא  ספק מורשה של משרד הבטחון ומרחיבה כל העת את בסיס לקוחותיה הגלובלי.