מתקפת הנגד של אינטל

יום ש', 21 בנובמבר 2020
 
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
כאשר  יותר חברות נוגסות ביצור ושיווק מעבדים שהוא תחום התמחותה של אינטל - יוצאת אינטל במקפת נגד ומציגה - סמראטפון.
 
אינטל נכנסת לתחום הלפטופים ומציגה לפטופ חדש תחת המותג NUC. הלפטופ לא יהיה תחת המותג הרשמי אינטל אלא ימכר לחברות שונות שיוכלו להצמיד לו את המיתוג שלהן ולשווק אותו לצרכנים בשמן
 
ההודעה על לפטופ מתוצרת אינטל באה בשבוע שבו מגיעים המחשבים הראשונים של אפל, שמבוססים על צ’יפ ה-M1 מתוצרתה במקום צ’יפים של אינטל.  
 
אינטל הכריזה על ערכת לפטופים בשם Intel NUC M15 תוך שימוש במותג ה-NUC שבדרך כלל מלווה את ליין המיני-מחשבים המוצלח שלה. המחשבים החדשים מגיעים עם תצוגת 15.6 אינץ’, ומכילים את מעבדי הדור ה-11 של אינטל, הידועים גם כטייגר לייק, הכוללמה שאומר שהוא גם מכיל גם את המעבד הגרפי המובנה החדש של אינטל, Iris XE.
 
מאחר ומדובר בדורות החדשים של המעבדים של אינטל, הלפטופים הללו תומכים ב-Wi-Fi 6 ומכילים 2 יציאות TB4. בנוסף, הם מצוידים בעוד שתי יציאות USB-A סטנדרטיות, יציאת אוזניות ויציאת HDMI סטנדרטית בשני צידי המחשב.
 
המחשבים החדשים מבוססים על Project Athena של אינטל, שהוא סוג של תו תקן שנועד על פי אינטל “לשימוש האמיתי של החיים האמיתיים”. בפועל, זה אומר שהוא מגיע במשקל קל יחסית למחשב עם מפרט כזה של 1.7 קילו, עם זמני סוללה של עד 16 שעות בצפייה בוידאו, ועם טעינה מהירה לארבע שעות שימוש תוך 30 דקות בלבד.
 
זוהי לא הפעם הראשונה שאינטל מציגה לפטופ מתוצרתה, ולפני קצת פחות משנה היא ייצרה מחשב בשם MAG-15 שהיה מיועד לגיימרים. עם זאת, במקרה של ה-NUC M15, בונה אינטל תפוצה רחבה יותר. מחשבי ה-NUC M15 הראשונים יגיעו לשוק כבר בחודש ינואר 2021. המחירים צפויים לעמוד על בין 1000 דולר ל-1,500 דולר. אם ירצו,החברות השונות יוכלו לשנות במעט את המפרט של המחשבים בהתאם למטרות שלהן, ולבחור למשל בין 8 או 16 גיגה זיכרון RAM, או גירסת i5 על פני i7.

Intel NUC M15, עם המעבדים האחרונים של אינטל