שינויים בדרך: גוגל תגבה תשלום על אחסון תמונות ב-Google Photos

יום ו', 13 בנובמבר 2020

 

החל מ-1 ביוני 2021, כל תמונה וסרטון חדש שמועלה  לגוגל פוטוז ייגרע מאותם 15 גיגה שגוגל מציעה בחינם ב-Google Drive, או מ נפח האיחסון שלכם בענן.
 
בגוגל מסבירים כי ישיקו כלי חדש באפליקציית Photos שיאפשר  לנהל את הגיבויים בצורה חכמה ויעילה יותר, ויציע לכם למחוק תמונות שאולי לא תרצו לגבות כמו תמונות חשוכות, מטושטשות או סרטונים גדולים מדי. כאלטרנטיבה ניתן להרחיב את נפח האיחסון בענן גוגל באמצעות שירות Google One.
 
ההוראה החדשה של גוגל תהיה בתוקף על תמונות וסרטונים חדשים, וכל התוכן הקיים שעולה עד למועד השינוי יישמר בחשבון הגוגל שלכם לתמיד. 
 
הסיבה שגוגל מודיעה על השינוי הזה היא העומס. החברה טוענת שהיא מאחסנת יותר מ-4 טריליון תמונות, ובכל שבוע 28 מיליארד תמונות וסרטונים חדשים עולים לשירות. בסופו של דבר, נפח האיחסון הזה מוגבל, ואם גוגל רוצה להמשיך להציע את Google Photos כשירות, ושהוא יהיה מהיר ויעיל כפי שהוא כיום, היא צריכה  להפוך אותו לכדאי כלכלית עבורה.
 
ועוד שינוי: גוגל הכריזה על שינוי בכל הנוגע לחשבונות לא פעילים, ומעתה אם החשבון שלכם ישאר לא פעיל במשך יותר משנתיים, גוגל עלולה למחוק את התוכן המאוחסן בחשבון. כמו כן, כמדיניות  גוגל שומרת לעצמה את הזכות למחוק את התוכן העודף. החברה אומרת שהיא תזהיר במייל מספר פעמים לפני שתנקוט בפעולת מחיקה.