אורקל מחזקת את מעמדה כמובילה בבסיסי נתונים עם Oracle Database 21c

יום ד', 20 בינואר 2021

 

חברת אורקל מכריזה כי Oracle Database 21c, הגרסה העדכנית ביותר של בסיס הנתונים המוביל בעולם, זמינה בענן אורקל, כולל אופציית Always Free של בסיס הנתונים האוטונומי אורקל. Oracle

Database 21c מכיל יותר מ-200 חידושים, כולל טבלאות בלוקצ'יין שאינן ניתנות לשינוי (immutable), JavaScript מובנה בבסיס הנתונים, data type בינארי יעודי מסוג json., AutoML  עבור למידת מכונה (ML) מובנית בבסיס הנתונים, ו-Persistent Memory, כמו גם הרחבה של יכולת ה-in-memory, שיפור ביצועים לעיבוד נתונים מסוג גרף, sharding, multitenant  ואבטחת מידע.

בניגוד לבסיסי נתונים של ספקים אחרים, המשמשים למטרה אחת יחידה, בענן או בחצר הלקוח (on-prem), Oracle Database 21c  תומך בדרישות העולות מסביבת ריבוי מודלים, ריבוי עומסי עבודה וריבוי דיירים – הכל בתוך בסיס נתונים מודרני אחד, או כפי שאורקל מכנה אותו – Converged Database.

בנוסף, אורקל הכריזה על זמינותו של שירות מנוהל של פיתוח היישומים APEX -Application Express  מבית Oracle,  שירות low-code עבור פיתוח ופריסה של יישומים ארגוניים מבוססי-דאטה במהירות ובקלות.

Oracle מכריזה שהפכה את שירות APEX שמשתמשים בו היום כ- 500,000 מפתחים בעולם לשירות מנוהל בענן. שירות APEX בענן  מבוסס דפדפן, מאפשר למפתחים ליצור אפליקציות web מודרניות עם "תהליך עסקי" (business logic). אפליקציות מבוססות APEX  נגישות הן באמצעות דפדפן והן במובייל באמצעות ממשק רספונסיבי לחלוטין.

"Oracle Database 21c ממשיך את האסטרטגיה שלנו לאספקת מנוע בסיס הנתונים ה- converged  החזק ביותר בעולם",אומר אנדרו מנדלסון, סגן נשיא בכיר, טכנולוגיות שרת בסיס נתונים באורקל. "הוא מספק ביצועים מובילים לעיבוד מסמכי JSON; ביצועי בסיס נתונים תפעוליים פורצי דרך עם תמיכה בזיכרון מתמיד באמצעות Optane  מבית Intel®; יכולות אנליטיקה של בסיס נתונים המובילות בתעשייה עם תמיכה בin-memory columnar store, עיבוד גרפים בביצועים הגבוהים ביותר ו-AutoML עבור פיתוח מודלים ללמידת המכונה. הוא מספק טבלאות בלוקצ'יין בלתי ניתנות לשינוי (immutable), עבור טבלאות SQL  חסינות לחבלות.

גישת בסיס הנתונים ה- converged  של אורקל הופכת את המפתחים לפרודוקטיביים הרבה יותר בעת בניית יישומים חדשים, ומקלה על פיתוח אותם יישומים בשלב מאוחר יותר כדי לעמוד בדרישות עסקיות חדשות".

מה אומרים אנליסטים על מסד הנתונים של Oracle

"עם השקת Database 21c, אורקל העלתה את בסיס הנתונים המוביל שלה לרמה חדשה עם תמיכה נרחבת במגוון רחב של סוגי דאטה ועומסי עבודה", אומר קארל אולופסון, סגן נשיא למחקר, תוכנות ניהול נתונים ב-IDC. "200 החידושים המובנים, כולל טבלאות בלוקצ'יין בלתי ניתנות לשינוי (immutable)ו-AutoML  עבור למידת מכונה מובנית בבסיס הנתונים, מעלים את Oracle Database 21c  לרמה חדשה של פונקציונליות, ובכך מבטלים את הצורך בשירותי ענן וכלים ייעודיים נפרדים כדי לבצע את העבודות הללו. המשתמשים יכולים להימנע מחיבור העלויות ומהמורכבות התפעולית שמתלוות לכל שירות ענן נוסף שבו משתמשים ארגונים בדרך כלל. בדרך זו, אורקל מציעה גישה מהפכנית  באמצעות גישה משולבת פשוטה ואלגנטית יותר מבחינה טכנית, שמתאימה הרבה יותר טוב לצרכים הארגוניים בשנת 2021".

"בסיס הנתונים החדש -  Database 21c– מתמקד בהפיכת החיים לקלים יותר משמעותית, הן עבור המשתמשים והן עבור המפתחים. הוא תומך במגוון רחב של מודלים ועומסי עבודה של נתונים, ומשלב ביניהם.

בנוסף, 21C  כלל למידת מכונה מובנית כדי לבטל את הצורך בכלים ושירותים נפרדים, תוך מתן אפשרות לארגונים להריץ היסקים באופן ישיר במסד הנתונים שלהם, ממש לצד הנתונים שלהם. זהו ניגוד מרענן עבור ארגונים שמשתמשים בגישת  AWS, עשרה מסדי נתונים שונים, שכל אחד מהם דורש מהלקוחות להתמודד עם ממשקי API, גישות ETL  ותהליכי שילוב נתונים שונים, שלא לדבר על כאב ראש בנושא אבטחה של מספר מסדי נתונים שונים. Oracle Database 21c מתעלה על המחסומים של גישת בסיסי נתונים מרובים, מבודדים ובלתי מכונסים באופן מובנה", אומר מארק פיטרס, אנליסט ראשי ודירקטור ב-ESG.

מה אומרים הלקוחות על בסיס הנתונים של Oracle

חברת Aon, שבסיסה בלונדון, היא חברת שירותים מקצועיים גלובלית בשווי של 46 מיליארד דולר, המספקת מגוון רחב של פתרונות סיכונים, פרישה ובריאות. "מעולם לא הצלחנו לראות את כל נתוני המכירות והשיווק שלנו ב-Oracle  במערכת אחודה אחת. זוהי אבן דרך אמיתית. באמצעות Oracle Autonomous Data Warehouse  ו-Oracle Analytics Cloud, אנו רואים שהביצועים קופצים פי 50 עד 60, דבר שהופך את זמני התגובה לשאילתות מורכבות מ-500 משתמשים 'כבדים' למהירים בהרבה, ואת עלויות האנליטיקה לנמוכות במידה משמעותית מאשר כלי הבינה העסקית המקומיים שלנו," אומר ליזבת מולדר, ראש דיווח גלובלי ב-Aon.

Angelini Pharma  היא אחת מחברות התרופות הגדולות באיטליה. "פתרון ה-Quinaryo XRing

היה צעד חשוב קדימה באסטרטגיית ה-IoT  שלנו, להתנסות בהתקן לביש המשולב בכלי אבטחת נתונים המבוסס על פתרון טבלת בלוקצ'יין," אומר פייטרו ברטוני, ראש דיגיטציה וחדשנות ב-Angelini Pharma. "בעזרת טבלאות בלוקצ'יין של Oracle, הפתרון מספק רשומות חסינות מפני חבלות שיכולות להשתלב בקלות עם יישומים אחרים ללא צורך בתשתית מורכבת חדשה. Oracle Database  כולל את כל הכלים שאנו מכירים ותכונות חדשות כגון טבלאות בלוקצ'יין של Oracleשאנו יכולים למנף עם XRing לאיסוף נתונים הגיוני".