ארגון הבריאות העולמי - אפשר לחיות עם הקורונה

יום א', 20 בספטמבר 2020

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

"לא להיבהל ממגפת הקורונה גם לא בחורף, יש להמנע מפניקה כללית ולהתרכז בטיפול ישיר רק במוקדי התפרצות מוכחים."
 
הנס קלוגה, המנהל האזורי של ארגון הבריאות העולמי באירופה, אמר כי מדינות אירופה יכולות להתמודד עם עלייה במקרי נגיף הקורונה Covid-19 בחודשים הבאים.
 
הנס קלוגה, המנהל האזורי ציין כי גם עם עליות מגפה מקומיות שורה של גורמים תלויים פירושם שבתי חולים ברחבי היבשת עשויים לראות עלייה במספר חולי קוביד 19 בסתיו הקרוב.
 
הבכיר בכיר ניבא עלייה בקבלה של אנשים הסובלים מהמחלה כבר באוקטובר - אך גם אמר כי מדינות יצטרכו "ללמוד לחיות עם הנגיף" מבלי להיסגר.
 
"בואו לא נהיה שליליים - הולך להיות סוף", אמר מר קלוגה ל- Sky News. "היום בו אנו הולכים לכבוש את המגיפה אינו בהכרח החיסון. זה כאשר אנו לומדים לחיות עם המגיפה, וזה יכול להיות מחר. "
 
הוא הוסיף: "החדשות הטובות הן שאנחנו לא חוזרים להתפרצות כללי ארצית שווה. עם ההתפרצות  בפברואר היינו צריכים לעצור לסגר את כל החברה. כעת אנו יכולים למקד הטיפול בווירוס ולעבוד באופן מקומי ... איננו יכולים לכלול נעילה ארצית. "
 
מר קלוגה אמר כי פתיחה מחדש של תחום החינוך במדינות רבות היא "חדשות טובות", אך גם הזהיר כי ייתכן שיהיה צורך בסגירת בתי ספר מקומיים. "עלינו להיות מוכנים לכך באופן חיובי," אמר.
 
"אל לנו לשכוח שאנחנו נכנסים לשלוש תופעות - האחת היא פתיחה מחודשת של בתי הספר לשנת הלימודים, השנייה היא עונת השפעת והשלישית היא עודף התמותה בקרב אוכלוסיית הקשישים בחורף", אמר.
 
"לכן, לא אהיה מופתע, למרבה הצער, אם נראה גידול באוקטובר, במיוחד לקראת סוף נובמבר [באשפוזים] - אין שום סיבה להיבהל אבל עלינו להיות מודעים ולאתר מיידית כל התפרצות מקומית ולטפל בה בכל הכוח".