הוכרזו המנצחים בתחרות הסטארט-אפים SilicoNegev

יום ב', 31 באוגוסט 2020

 

תחרות הסטארט-אפים הטכנולוגיים הגדולה בדרום התקיימה זו השנה הרביעית, גם במציאות הקורונה, בזכות השותפים להפקת התחרות: עמותת Tech7, עמותת מט"ע, מרכז יזמות 360 באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ועיריית באר שבע.

לגמר התחרות, בניצוחה של Tech7, העפילו שמונה סטארט-אפים הפועלים בנגב ונבחרו בקפידה מעשרות סטארט-אפים שנרשמו לתחרות. הסטארטאפים הגיעו מעולמות תוכן שונים והציגו פתרונות טכנולוגיים מרשימים. התחרות נועדה לקדם יזמים הפועלים בנגב ולהגביר את המודעות לצמיחת האקו-סיסטם הטכנולוגי בדרום, על בסיס השקעה בגובה 500,000  שקל הניתנת מדי שנה מעמותת מט"ע לסטארטאפ הזוכה.

NeuroHELP, החברה שניצחה במקום הראשון, מבוססת על טכנולוגיה שפותחה במעבדתו של פרופ' אורן שריקי, ממקימי המחלקה למדעי הקוגניציה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. החברה מפתחת  מערכת המייצרת התראה לחולים כשעה לפני התקף אפילפטי וזכתה במענק בשווי חצי מיליון שקלים מטעם עמותת מט"ע.

פרופ' אורן שריקי, סיפר עם הזכייה כי "הקמנו כבר קהילת Brain-tech  בבן-גוריון שהפכה לקהילה ארצית של 1,300 חברים. אני מאמין שהצמיחה של באר-שבע כמעצמת Brain-techתתחיל מכאן ועוד כמה שנים תראו את התוצאות".

באירוע השתתפו בכירים רבים ביניהם: ביניהם: שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי; נשיא אונ' בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ; סגנית ראש עיריית באר שבע, חפצי זוהר; יו"ר עמותת מט"עגדעון שביט; יו"ר עמותת Tech7, יותם צוקר.

השר שיאמר:"בימי הקורונה אירוע זה הוא כל כך משמעותי. הרעיונות של אנשים כמוכם, החוצפה, האומץ והנחישות לצאת לדרך ולהקים מיזמים דווקא בימים משוגעים כאלו, הם הדברים שיגרמו לכלכלת ישראל לצעוד קדימה ואף בקצב מואץ יותר מכלכלות אחרות. יש בעיר אקו-סיסטם מדהים ונכון של חדשנות".

לאתר סיליקונגבhttps://www.siliconegev.com/|| אתר טק 7https://www.tech7.community/

מרכז יזמות 360: https://www.yazamut360.bgu.ac.il/