סנטינל וואן (SentinelOne) מגייסת 150‑200 מיליון דולר

יום ד', 21 באוקטובר 2020

 

המובילות הישראילת בסייבר  זוכה להכרה בינלאומית ול...כסף

חברת סנטינל וואן (SentinelOne) מגייסת 150?200 מיליון דולר בסבב שישי. הגיוס החדש הופך אותה לחברת הסייבר הפרטית הגדולה ביותר בישראל ואחת הגדולות בעולם. היעד הבא: הנפקה ב?2021
 
את הגיוס החדש, שאותו משלימה החברה בימים אלה, תוביל קרן הון הסיכון האמריקאית סקויה וישתתפו בו גופים נוספים שהשקיעו כבר בחברה. גיוס זה יהפוך את סנטינל לחברת ההייטק הפרטית הגדולה ביותר בישראל ולאחת מחברות הסייבר הפרטיות הגדולות בעולם.
 
 
כחלק מהערכותה להנפקה סנטינל וואן שוכרת סמנכ"ל כספים חדש.
 
החברה פיתחה טכנולוגיה להגנה על מכשירי קצה, אשר שמה לעצמה ליעד להחליף את תוכנות האנטי?וירוס הוותיקות. 
נראה שאחד הזרזים לגיוס הנוכחי, ולהתעניינות של קרנות בו, הוא ההצלחה של המתחרה האמריקאית Crowdstrike - שהונפקה ב?2019 בארה”ב וכבר שווה כיום כ?31 מיליארד דולר. 
 
מסתבר כי מגפת הקורונה עושה טוב לעולם הסייבר והגנת המידע.
תעשיות רבות נפגעו קשות מהתפרצות נגיף הקורונה, אך תעשיית הסייבר אינה אחת מהן. חברות רבות בענף, ובהן סנטינל, נהנו מדרישה גוברת לשירותי אבטחת מידע בשל המעבר של מיליוני עובדים לעבודה מהבית. זה נכון במיוחד עבור סנטינל, שהתמחותה באבטחה בענן הביאה ארגונים רבים לרכוש את שירותיה. הטכנולוגיה של החברה הישראלית מאפשרת הגנה על כל נקודות הקצה של הארגון, בין אם הן מצויות במשרדי החברה או בבית העובד. הזינוק במכירות הוביל את החברה להאיץ בחודשים האחרונים את קצב גיוס העובדים שלה, וכיום מגייסת עוד כ?50 עובדים בישראל ובעולם.
 
הגיוס החדש מצטרף לרצף גיוסים גדולים שביצעה החברה בשנים האחרונות. רק בפברואר גייסה סנטינל 200 מיליון דולר לפי שווי חברה מוערך של כ?1.1 מיליארד דולר - כך שהגיוס הנוכחי מקפיץ את שווי החברה כמעט פי שלושה, בתוך שמונה חודשים. 
 
בסבב הגיוס הרביעי של החברה, שנערך ב?2019, היא גייסה 120 מיליון דולר לפי שווי לא ידוע. בסך הכל, עד כה גייסה סנטינל וואן כ?430 מיליון דולר - לא כולל הגיוס החדש, שיעלה את הסכום ל?580?630 מיליון דולר.
את סנטינל וואן הקימו ב?2013 תומר וינגרטן ואלמוג כהן. דוד גינת הוא מנהל הפעילות בישראל.  החברה  מעסיקה כ?600 עובדים במשרדים בתל אביב, ארה"ב, אירופה, ואסיה.