הדחה ומינוי מנכ"ל מציל לחברת אינטל

יום ה', 14 בינואר 2021
המינוי החפוז של פט גלסינגר למנכ"ל אינטל מצביע על תחושת המשבר בו מצויה החברה נוכח ריבוי המתחרים נגדה ועזיבת כמה מלקוחותיה שעברו להיות בעצמם יצרני מעבדים ( כמו אפל).
 
גלסינגר , מנכ"ל החברה המצליחה  VMWare הוא  סיפור הצלחה שנעשה כולו מאחורי הקלעים. כעת הוא מגיע לנהל את אינטל העולמית במקום בוב סואן, לאחר שספגה סדרה ארוכה של חבטות, ומביא עמו חזון, ותקוות.
 
בוב סוואן היה ברירת המחדל של דירקטוריון החברה. המחליף שעליו נפל התפקיד כפוי הטובה להוציא את ענקית השבבים מהבוץ אליו נכנסה בניהול בריאן קרזניץ, קודמו. תפקיד אותו אף אחד לא רצה. הוא היה איש כספים ולא מנהל תפעולי, הגם שהחברה הצליחה לשרוד לא רע עד כה, הוא היה רחוק מלמלא את הדרישה. אינטל נכנעה לאיטה ל-AMD, לאפל ול-ARM. כעת יש מפקד חדש והוא כנראה האיש המתאים ביותר לתפקיד שיכלה לבקש.
 
גלסינגר הוא ותיק מאוד בתחום, הוא היה בכיר ב-IBM לפני שנחטף משם על ידי EMC כדי שיבוא לנהל את VMWare והפך אותה לחברה ששווי השוק שלה עומד היום על כ-57 מיליארד דולר. 
 
בעבר, אחת הסיבות העיקריות ש-Dell רכשה את EMC היא בכדי לשים את ידיה על VMWare. החברה שהייתה אחראית במידה רבה לרוב הרווחים של קבוצת EMC וגם של Dell כיום.
 
גלסינגר מגיע לאינטל אחרי שספגה שורה ארוכה של חבטות. אינטל נמצאת בפרשת דרכים מאז שאפל נטשה אותה וש-AMD הצליחה לעקוף אותה בסיבוב מבחינת דימוי ציבורי. כמו כן התחומים עליהם הימרה כגון אוטוטק עם מובילאיי, מחשוב לביש או רחפנים לא ממש המריאו. רק שוק מרכזי הנתונים ומחשוב הענן מצליח לייצר לה הכנסות ורווחים נאים, וזה בדיוק תחום ההתמחות של גלסינגר. אינטל עומדת כיום בפני שני משברים אותם גלסינגר יצטרך לפתור - ריבוי התחומים בהם היא מנסה להיות פעילה והשינויים האסטרטגיים שעוברים על שוק המחשבים העולמי עליו אינטל נשענת כדי לא לטבוע.
 
הכניסה שלו  מסמנת שהחברה תבצע  לא מעט שינויים ארגוניים קשים מבחינתה. לא בטוח עדיין מה אלה יהיו, אך לא תהיה הפתעה גדולה אם נראה למשל פיצול מלא של פעילויות הייצור והפיתוח כפי שהחברה עצמה הצהירה ברמיזה גסה לפני כמה חודשים.