חברת הסייבר הישראלית Bridgecrew נמכרה לפאלו אלטו נטוורקס

יום ג', 16 בפברואר 2021

 

 
חברת הסייבר הישראלית Bridgecrew, שהיא בת שנתיים בלבד נמכרה לפאלו אלטו נטוורקס. שווי העסקה עומד על כ?200 מיליון דולר, וייתכן שאף יגדל מעט לצורך פיצויים לעובדים. עם מייסדי החברה הצעירה נמנים עידן טנדלר, שהקים בעבר את חברת הסייבר פורטסקייל שנמכרה ל-RSA; ברק שוסטר גויכמן; וגיא איזנקוט, בנו של הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט.
 
בתוך כך נמסר על עוד אקזיט בתחום הסייבר הישראלי:  ענקית הסייבר RSA קונה את פורטסקייל הישראלית
 
Bridgecrew, שמעסיקה עשרות עובדים בישראל ובארצות הברית בעמק הסיליקון, פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לארגונים להשתמש באוטומציות כדי לעזור להם להגן על סביבות הענן שלהם, כמו שירות הענן הפופולרי של אמזון (AWS). הפלטפורמה של Bridgecrew מאפשרת לתקן בעיות אבטחת מידע בלחיצת כפתור, ובכך לחסוך שני משאבים חשובים: כסף וזמן, אשר נדרשים במידה לא מבוטלת כדי לטפל באותן בעיות.
 
לאחרונה דיווחה Bridgecrew על עלייה משמעותית בנפח פעילותה בשנה. אחד המפתחות המשמעותיים להצלחתה ולרכישה המהירה של החברה הישראלית היא העובדה שכבר בתחילת דרכה החברה הישראלית עבדה בקוד פתוח ואפשרה לכמיליון מתכנתים להטמיע את הטכנולוגיה שלה ללא תשלום.
 
"כלכליסט" מציין כי חברת הסייבר האמריקאית פאלו אלטו נטוורקס היא אחת הרוכשות המשמעותיות בישראל, ועד כה רכשה בישראל שש חברות, ללא הרכישה האחרונה. החברה שהוקמה על ידי הישראלי ניר צוק, מראשוני העובדים בצ'קפוינט, נסחרת כיום בשווי של 38 מיליארד דולר.
 
ב?2012 רכשה פאלו אלטו את סייברה הישראלית בכ?200 מיליון דולר, ועל בסיס רכישה זו הקימה את הסניף בישראל. בהמשך רכשה ב?2017 את חברת LightCyber ב?105 מיליון דולר, וב?2018 רכשה את חברת הסייבר סקדו בכ?100 מיליון דולר. ב?2019 רכשה את חברת טוויסטלוק בכ?410 מיליון דולר, את פיורסק בכ?100 מיליון דולר, ואת חברת דמיסטו בסכום של כ?500 מיליון דולר.
 
מפאלו אלטו נטוורקס נמסר שהחברה אינה מגיבה לשמועות. מחברת Bridgecrew לא התקבלה תגובה.